Данина пам’яті. В Харкові розкажуть про видатного митця та патріота України (фото)

1184
Усіх, кого цікавить історія України, запрошують на цікаву й важливу зустріч.

Цьогоріч наприкінці осені виповнилося 140 років від дня народження відомого просвітника Михайла Злобинця (Домонтовича). З нагоди цієї дати в Україні відбуваються акції вшанування його пам’яті. 

Його незаслужено призабули, мало хто одразу згадає, хто такий Михайло Злобинець. Між тим це гідний син України — відомий педагог, публіцист, поет-пісняр, віртуозний бандурист, а ще громадсько-політичний діяч, полум’яний патріот України, одна з жертв сталінських репресій (закатований у сумнопам’ятному 1937-му).

Усіх, кого цікавить історія України, її видатні особистості та літопис рідного краю, колектив Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка запрошує на презентацію книги «Просвітник та бандурист Михайло Злобинець», яка відбудеться 5 грудня о 13 годині за адресою провулок Короленка, 18. Видання підготовлене до 140-річчя від дня народження видатного митця.


Щедрий на таланти Шевченків край подарував Україні й світу багато відомих письменників, артистів, музикантів та художників. Почесне місце у цій славній когорті посідає Михайло Олександрович Злобинець (Домонтович) — володар багатогранного таланту, відомий педагог, письменник, поет-пісняр, віртуозний бандурист. На жаль, у сучасній Україні спадщина чудового митця незаслужено призабута, але завдяки черкаським краєзнавцям, його ім’я повертається із забуття. Тема, до якої звернулися історики О. Силка й Л. Синявська на сторінках цікавої та змістовної книги з ліричною назвою «Бандури пісня недоспівана, або суспільний виклик Михайла Злобинця» (2017 р.), знайшла своє продовження у книзі «Просвітник та бандурист Михайло Злобинець», що вийшла друком за сприяння харківського видавця Олександра Савчука.

Автори-упорядники ― київська професорка, дослідниця О. Силка та уродженець Драбівщини, харківський журналіст В. Козоріз ― написали книгу, базуючись на архівних документах та спогадах про Михайла Олександровича. Як окремий розділ у виданні наведено репринт праці «Самонавчатель до гри на кобзі або бандурі».

Дуже відрадно, що ім’я та пам’ять про Михайла Злобинця повертаються. Його творчий доробок стане відомим і наступним поколінням, адже такі люди, як Михайло Олександрович заслужили на добру згадку та пошану своїх земляків.

Контактна особа: завідувачка соціокультурним центром Крутас Олександра Іванівна (тел. для довідок: + 038 (96) 353 61 17)).

Фото та матеріал: ХДНБ ім. В. Г. Короленка, відкриті джерела

Читайте також: