Біля його ніг зростають мальви. Харків'яни вірять в силу святого, зображеного земляком (фото)

872
Сьогодні, 11 серпня, православна церква святкує Різдво одного з найшанованіших святих - святителя Миколи Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських.


Микола Чудотворець народився 258 року у місті Патарі, неподалік Лікії, що на південному узбережжі малоазійського півострова. Його батьки Феофан і Нонна були благочестивими і праведними християнами, але довгий час були бездітними, через що дуже сумували та постійно молилися Богові про послання їм дитини. Господь почув їх і послав їм сина, а вони дали обітницю присвятити єдину дитину служінню Богу. З дитинства Микола вів дуже простий і аскетичний спосіб життя та прославився як великий угодник Божий.Ще за життя святитель Микола творив багато чудес – не раз рятував потопельників у морі, виводив із полону та ув'язнення в темницях, зцілював людей від недуг і навіть воскресав їх, боровся за правду і вимагав у можновладців відновлення справедливості, вчив своїм життям любові та співчуттю, багато років служив єпископом Мир Лікійських, а ще дуже любив дітей і завжди знаходив привід зробити їм подарунки.Він прожив гідне життя і, досягнувши глибокої старості, мирно помер. У місті Миру і сьогодні тричі на рік до його храму приїжджають священники та правлять святкову службу.
А ви знали? Вважається, що саме цього дня, 11 серпня, Микола Угодник сходить з Небес і проходить Землю за один день. Якщо хтось потребує його допомоги, то обов'язково її отримає. Цього дня його ікони випромінюють чудотворне миро, а молитви, звернені до нього, мають особливу силу та швидкий результат. Цього дня мирянам слід піднести хвалу великому святому та попросити про найзаповітніше. Українці точно знають про що благати святого Миколая: "Загадаємо разом Миру та Перемоги України! Щоб наші рідні були живі-здорові та щасливі!"

У Харкові на проспекті Жуковського, 10, розташований Свято-Миколаївський храм. Цього світлого свята - Різдва святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, у храмі відбувається урочиста служба, на яку у мирний час з'їжджалися сотні харків'ян, щоб попросити про диво для себе та близьких.


Святого шанували у всі часи та у багатьох народів. Протягом року, окрім різдва, є ще два великі свята, присвячені святителю Миколі – 19 грудня (блаженне успіння святого) та 22 травня (перенесення святих мощей до міста Бар). До речі, на його батьківщині, у храмі, де він служив єпископом, 19 грудня, 22 травня та 11 серпня відбуваються святкові служби, хоча сам храм не функціонує.

Цей святий вважається покровителем моряків, автомобілістів і мандрівників, оберігає школярів і взагалі маленьких дітей, йому моляться про наполегливість своїх дітей, які потрапили в погану компанію, і про вдале заміжжя дочок.

Святитель Миколай — один із найшанованіших православних святих. Тисячі людей щодня звертаються до нього і багато хто з них залишає свідчення того, як допоміг Микола Чудотворець у розв'язанні найважчих проблем. Наш земляк Ілля Рєпін відтворив лік святого у своїй картині «Святитель Миколай» (фрагмент картини «Микола Мирлікійський захищає від смерті трьох невинно засуджених», 1888 рік).А ви знали? Святий опікується та допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від дому, а також дітям. Микола Чудотворець є покровителем моряків та всіх, хто так чи інакше пов'язаний із водною стихією (а в наші дні ще й автомобілістів). Саме тому до 22 травня (Дню поминання перенесення мощів святителя Миколая до міста Барі) не купалися у водоймах. А на кожному судні та в кожному авто є ікона із зображенням святого. Йому моляться, щоб стихія не стала причиною різного роду бід.

"Святий Миколай Угодник! Допоможи мені! Святий Чудотворець! Покрий мене своїм дивом і збережи від усіх нещасть" - звернення до Миколи Чудотворця.

З глибокою вірою, пам'ятаючи про те, яку силу має молитва до святого Миколая, ви можете попросити його про будь-яку допомогу, звернутися з будь-яким питанням і ваш голос буде почутий. Саме про це багато хто просив перед іконами святого у Свято-Володимирському храмі на Салтівці.

Всі ми чекаємо на диво і, напевно, всі в нього віримо... Україна Переможе! Мабуть, невипадково біля підніжжя скульптури святого у Лікії ростуть наші українські мальви...

Бажаємо, щоб кожен із вас отримав у цей день приємну звістку! Нехай і нам усім буде властива доброта та чуйність Святого Миколая! Творіть чудеса для інших - і диво обов'язково станеться з Вами! Усім – заступництва та допомоги Святителя Миколая!

Фото: Наталія Бойченко

Читайте також: