В яких водоймах Харкова та області можна безпечно купатися

2616
З настанням літнього сезону люди починають активно використовувати місця біля водойм для відпочинку та дозвілля.

У зв’язку з дією воєнного стану, неможливістю забезпечення укриття відпочиваючих біля водойм у разі повітряних тривог, враховуючи високий рівень забруднення територій, зокрема рекреаційних зон та безпосередньо самих водоймищ вибухонебезпечними предметами і, як наслідок, високу ймовірність нещасних випадків на необстежених територіях, комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій низки місцевих органів влади були прийняті рішення щодо заборони купання. Про це повідомили у Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Наразі заборонено функціонування зон відпочинку на берегах річок, ставків на територіях Ізюмської, Борівської, Балаклійської, Лозівської, Первомайської, Близнюківської, Біляївської,  Олексіївської, Дергачівської та Мереф’янської територіальних громад.

Комісія з питань ТЕБ та НС Харківської міської ради наразі теж не рекомендує населенню відвідування рекреаційних зон поблизу водоймищ на території міста.

Водночас у Харківській області готуються до відкриття  5 пляжів в смт Безлюдівка: «Білий пляж» (вул. Харківська), пляж «НЕБО» (вул. Нагірна, 57), аквапарк «Олександра»  (вул. Чайковського, 210-Д), пляж «АГАТ» (вул. Полунична, 187) та пляж «Kosa Beach» (вул. Нагірна, 49), а також пляжі у Зміївській, Краснокутській громадах та смт  Пісочин.

Державною установою «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» проводяться моніторингові дослідження якості води в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання. Всього лабораторним контролем охоплено 13 пляжів на території м. Харкова та області. 

У травні досліджено 57 проб води, перевищення показників епідемічної безпеки виявлено у 12 пробах (21,0%). Встановлено, що у воді в межах акваторії пляжів «Удянський», Олексіївського лугопарку, Безлюдівського та Петренківського водоймищ,  Основ’янського озера у місті Харкові вміст лактозопозитивних кишкових паличок знаходиться на рівні 6300-10000, що перевищує нормативне значення 5 000 на літр. У зв’язку з цим наразі не рекомендуємо купання у цих водоймах. Результати санітарно-хімічних досліджень відповідають гігієнічним нормативам.

Перелік пляжів, які наразі не є безпечними для купання, відображені на карті, яка оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.

Читайте також: