У Харкові виявили збудник холери

3984

Влітку у багатьох водоймах Харківської області наявні сприятливі умови  для розмноження збудників інфекційних захворювань, в тому числі особливо небезпечних інфекцій – таких, як холера. Це захворювання реалізується найчастіше водним шляхом передачі.

Як повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, у поточному році вже досліджено 176 проб води на наявність збудника холери, в яких патогенний холерний вібріон не виявлявся. У серпні при дослідженні води з Основ’янського водоймища у місті Харкові виділено культуру патогенного холерного вібріона.

"До визначення вірулентності культури (можливості викликати масові захворювання) введені обмеження на водокористування Основ’янським водоймищем. Відпочивати, купатися, ловити рибу, забирати воду з Основ’янського водоймища для будь-яких потреб категорично забороняється. Це може бути небезпечним для здоров’я!", - підкреслили у центрі.

Довідка. Холера – гостра кишкова інфекція, яка проявляється проносом, блюванням та призводить до порушення водно-електролітного балансу; джерелом інфекції можуть бути лише хворі люди чи здорові носії. Найчастіше зараження відбувається через воду, харчові продукти (рибу), забруднення руки.

Фахівці зазначають, що для профілактики інфекції слід: вживати питну воду гарантованої якості, дотримуватись правил особистої гігієни, не вживати в їжу рибу та рибопродукти без термічної обробки, а також не купувати харчові продукти на ринках стихійної торгівлі.

Читайте також: