Найпоширеніші види раку серед жінок і чоловіків

3145
Всесвітній день боротьби проти раку (World Cancer Day) проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» – Міжнародним союзом проти раку або UICC і відзначається щорічно 4 лютого.

Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як одне із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Звертаючи увагу на запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Міжнародний день боротьби проти раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед нашим світом в боротьбі з раковими захворюваннями і закликає небайдужих політиків і організацій-членів UICC ставитись до раку, як до одного з політичних пріоритетів.

За даними ВООЗ: існує понад 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Від раку щорічно вмирають мільйони людей.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку: раку легень, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу; найбільша кількість жінок помирає від: раку грудей, легень, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки. У багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

Вживання тютюну є найзначимішою причиною раку, якій можна запобігти – понад 20% смертей від раку пов’язані з вживанням тютюну.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B – рак печінки.

Такі види раку, які мають значимість для охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування. Можна допомогти всім пацієнтам, шляхом застосування сучасних препаратів  і надання паліативної допомоги.

Понад 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності і відмови від  вживання алкоголю. У країнах, що розвиваються, до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини.

На цей час вже відомо, що виникнення понад 40% ракових захворювань можна було б запобігти, дотримуючись елементарних норм здорової поведінки: відмова від  куріння; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, які викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

Профілактика та раннє виявлення онкологічних захворювань не потребує великих зусиль,  але береже найцінніше – здоров’я та життя!

Джерело - сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб

Читайте також: