На Харківщині значно виріс рівень захворюваності на гепатити

3121

За січень 2024 року без урахування грипу та ГРВІ на різні вірусні інфекції перехворіли 483 мешканці Харкова та громад області. У регіональному центрі контролю та профілактики захворювань кажуть, що це в 2,1 раза більше, ніж за січень минулого року (227).

Найчастіше жителі Харківщини хворіли на вірусні гепатити - 43,1% всіх випадків захворювання. Збільшився рівень захворюваності гострими вірусними гепатитами: В – у 3,5 раза, С – в 1,9 раза, А – на 3 вип., хронічними вірусними гепатитами: В – у 7,7 раза, С – у 6 разів.

У порівнянні з січнем 2023 року відмічається зростання захворюваності сальмонельозом на 70,8%, гострими кишковими інфекціями з невстановленим збудником на 44,3%, туберкульозом на 42,6%, кашлюком у 2 рази,  хворобою Лайма в 2,1 раза та інфекційним мононуклеозом у 3 рази. Знизився рівень захворюваності шигельозом на 34,8%. Туберкульоз органів дихання діагностовано у 77 осіб (2 випадки серед дітей до 17 років).

Довідка. Гепатит – це запалення печінки, яке у більшості випадків має вірусну природу. Існує п’ять основних вірусів гепатиту – типи А, В, С, D, E. Попри те, що кожен тип гепатиту небезпечний, найбільш поширеним є гепатит С (ВГС), який викликають віруси, що потрапляють в організм людини внаслідок контакту з зараженою кров’ю.
Читайте також: