Гепатит А: хто підлягає вакцинації

2864
Гепатит А (хвороба Боткіна) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки. 

В Україні обов’язковими є щеплення проти 10 небезпечних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, епідемічного паротиту. Усі вони внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, і щеплення проводяться в закладах охорони здоров’я безоплатно.

Але є інфекції, від яких також можна вакцинуватися. Ці щеплення є рекомендованими. Серед них – щеплення для профілактики ротавірусної, пневмококової та менінгококової інфекцій, вітряної віспи, гепатиту А, вірусу папіломи людини, грипу, коронавірусної інфекції. Вони також проводяться зареєстрованими в Україні вакцинами. Отримати щеплення можна в закладі охорони здоров’я за місцем проживання, придбавши вакцину  в аптечній мережі за власні кошти, або в приватних кабінетах щеплень.

Гепатит А (хвороба Боткіна) – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки. 24 жовтня 2023 року у Вінниці зафіксували спалах вірусного гепатиту А. За даними Вінницького обласного ЦКПХ станом на 30 жовтня 2023 року виявлено 231 випадок цього захворювання, з них – 32 дитини.

Інфікування відбувається переважно через споживання заражених продуктів харчування чи води або під час близького контакту з хворим. Специфічного лікування не існує, а одужання іноді триває кілька місяців. Одним із засобів боротьби з гепатитом А є вакцинація. В Україні зареєстровані дві вакцини від гепатиту А, які дозволені до використання дітям віком від одного року. Особливо важливо отримати таке щеплення дорослим, які працюють у закладах громадського харчування та підприємствах харчової промисловості, водоочисних та каналізаційних спорудах. Окрім цього ці щеплення рекомендовані військовослужбовцям, співробітникам ДСНС, МВС, особам з ендемічних регіонів, особам, що подорожують до цих регіонів та контактним з хворими на гепатит А в осередках інфекції.

Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Одна з вакцин – комбінована, вона захищає одразу від двох штамів вірусу гепатиту А і В.

Щоб дізнатися, де отримати щеплення, коли і як його краще зробити та де придбати вакцину обов’язково проконсультуйтесь з сімейним лікарем.

Читайте також: