Ситуація може ускладнитися. Жителів Харківської області закликають вакцинуватися

1735

Епідемічна ситуація з повітряно-крапельних інфекцій в Харківській області, зокрема кору, характеризується як нестійка, з можливою тенденцією до ускладнення.

Директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов 6 вересня на брифінгу нагадав, що ліків від кору не існує, ускладнення від цієї хвороби можуть призвести до смерті.

«Єдиним надійним способом профілактики є вакцинація. Тому закликаю усіх, хто з тих чи інших причин не вакцинувався проти кору й краснухи, звернутися до сімейних лікарів та щепитися», – сказав Максим Хаустов.  

Довідка. Кір є небезпечним вірусом і має циклічні спалахи захворюваності кожні 4-5 років. Останній спалах захворюваності на Харківщині було зареєстровано в кінці 2018 та у 2019 роках. 

Дітям потрібно проводити щеплення 2 рази – у віці 12 місяців і 6 років, відповідно до графіка щеплень. Якщо доросла людина не вакцинувалася раніше або не має відомостей про щеплення, то необхідно пройти консультацію у сімейного лікаря й у разі його рекомендації – зробити щеплення.

Читайте також: