Діабет. Історія та важливі подробиці від експерта (фото, відео)

2563
Сьогодні відзначають декілька великих медичних свят: Міжнародний день логопеда, Всесвітній день боротьби з діабетом та День ендокринолога.


Допомога логопедів є незамінною для людей з дефектами мови, а про значення праці ендокринологів багатьом жителям України відомо не з чуток. Однією з найвагоміших медичних проблем, що виникли внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, є порушення у роботі щитоподібної залози. Цей факт підтвердили численні міжнародні дослідження протягом останніх 25 років. Але найстрашнішим є стрімке збільшення кількості хворих на рак щитоподібної залози, особливо дітей.



Ще трохи фактів. Всесвітній день боротьби з діабетом та День ендокринолога відзначають 14 листопада, у день народження сера Фредеріка Бантінга, канадського лікаря та фізіолога, одного з відкривачів гормону інсуліну. Саме завдяки відкриттю Бантінга та його колег у пацієнтів уперше з’явилася надія на тривале, повноцінне життя, вони перестали помирати безпосередньо від цукрового діабету. А успіхи діабетологів останніх десятиліть — привід з оптимізмом дивитись на розв’язання проблем, які спричиняють діабет.

11 січня 1922 року 14-річний Леонард Томпсон, що страждав від цукрового діабету отримав першу в історії ін'єкцію інсуліну. Відтоді сучасне лікування та контроль цукрового діабету дають змогу пацієнтам жити без обмежень, але проблема збільшення кількості хворих вимагає уваги. Докладніше про цукровий діабет (ризики та профілактику) у новині GX.

До речі, багато цікавого про хворобу та боротьбу із нею в програмі "Viсtory з Вікторією Маренич" розповідав директор Інституту проблем ендокринної патології ім. В. Данилевського, доктор медичних наук, академік НАМН України, повний кавалер орденів "За заслуги", Почесний громадянин Харкова Юрій Караченцев. Він неодноразово був гостем програми.




Вчений розповів про таке: "Харкові щитівку лікують холодом – унікальним методом, розробленим харківським хірургом", "Сто років тому діабет перестав бути вироком, у тому числі завдяки харківським ученим", "Діабет. Харківський академік розповів про головного "дзвіночка" захворювання", а ще про винахід харківських учених — антидіабетичний препарат фенсукцинал, який не має аналогів у світі.

До речі, Юрій Караченцев зараз перебуває в Харкові й працює на перемогу. Нещодавно був присутній на благодійному вечорі сина та розповідав про важливу допомогу опіковому центру.




Фото та відео: GX, Viсtory з Вікторією Маренич, Наталія Бойченко, відкриті джерела