З вірою в краще. В Харкові відбулася яскрава зустріч з митцем (фото, відео)

3768
Талановитий харків'янин йде своїм шляхом, допомогаючи людям.

В останній день вересня Харків-культурний зібрався, щоб оцінити нову збірку талановитого поета-пісняра з Харкова Дениса Караченцева. Як і кожний захід під час війни - ця яскрава зустріч мала на меті благодійні цілі, яких і було досягнуто. 

Кажуть, радий господар зустрічає гостей на порозі, саме так і робив Денис, вітаючи кожного шанованого відвідувача його творчого вечора.Серед його гостей були справжні зірки (Народна артистка України Ніна Шестакова та інші), відомі діячі культури (Заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов та інші), медики (доктор медичних наук, академік НАМН України Юрій Караченцев та інші), науковці, вчителі, політики (навіть з інших міст України) та поціновувачі мистецтва (Олена Старостенко, Сергій Володарський та інші). Гостям було про що поговорити один з одним до початку дійства, щоб потім розповісти друзям про яскравий доброчинний захід. Журналістці GX вдалося вирії подій поставити декілька питань Денису Караченцеву. Він радо розповів про свій творчий вечір і презентацію поетичної збірки «Сонце крізь хмари».

Начальниця виставкового відділу ІВЦ "Бузок" Вікторія Жданко розповіла гостям заходу про автора.

Гості аплодували та підтримували автора.А він навіть з гумору почав зустріч, згадавши творчий вечір з поетом та хуліганом Ігорем Губерманом.

Денис Караченцев підкреслив благодійну частину свого виступу.Всі охочі мали змогу зробити свій вклад у доброчинну справу. 

Зібрані кошти передадуть опіковому відділенню Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної допомоги на закупівлю ріжучих одноразових головок до дерматомів, які використовуються для трансплантації шкіри при великих опіках.

Важливу роль обраного напрямку благодійності підкреслив директор Інституту проблем ендокринної патології ім. В. Данилевського, доктор медичних наук, академік НАМН України, повний кавалер орденів "За заслуги", Почесний громадянин Харкова Юрій Караченцев, який неодноразово був гостем програми "Viсtory з Вікторією Маренич".

"Це так важливо під час війни. Особливо для поранених хлопців. Адже усі операції унікальні й головки до дерматомів використовуються лише один раз для кожного пацієнта", - підкреслив Юрій Караченцев. Вчений додав, що вони з сином вже навіть мають вітчизняного виробника, який виготовляє та поставляє ці унікальні медичні пристрої (до речі, представник кампанії теж перебував у залі).А далі почався цікавий діалог з автором творчого вечора.Модератор зустрічі своїм першим питанням обрала саме "Де?" - "Де почалася для Дениса війна?"...Автор розповів про труднощі з його першою збіркою та людей, які підвели. Але головним були зіркові зустрічі, які допомогли його творчому становленню. Головна з них - з шановним та всіма улюбленим поетом - Юрієм Рибчинським.Денис розповів, що натхнення брав у мандрах. Іспанія була першою країною, яку він відвідав у восьмирічному віці... Далі було багато цікавого...До речі, в мріях автора, після війни відвідати Америку та Мексику... А ще йому хотілось би, щоб в Україні більше приділяли увагу культурі, адже саме вона - генетичний код країни.

Першим своїм віршем зі збірки Денис підкреслив, яка ж це радість - жити у рідному краї...

А потім розповів про любов до кращого міста на Землі - Харкова.

Віршів про любов до рідного краю в збірці два. Автор продекламував їх для гостей заходу."Мені наснився Харків..." - ці слова з болем відчує кожен з українців, кого війна примусила покинути улюблене рідне місто.Для Дениса - це окрема розповідь, адже в тяжкі перші місяці повномасштабного вторгнення рф він опинився у ще одному культурному та науково-освітньому осередку України - місті Чернівці. Де проявив себе, не зрадив своїй меті та продовжив свою творчість і благодійні справи. Хлопця помітили не тільки діячі мистецтва, а й політики, і навіть приїхали до нього на зустріч у Харків.Після обговорення нової збірки підійшов час фільму - це вже третя картина автора, де він не лише розповідає про себе та свою творчість, а ще й долучив українських зірок, які виконують його твори.

 

Знаменно, що пісню «Самотній птах», яку написав Денис Караченцев, виконала ще одна талановита харків'янка – заслужена артистка України Вікторія Вєннікова, яка під час війни з-за океану підтримує рідне місто.

Денис докладно розповів про створення третього фільму, який цього разу присвячений збірці його віршів, яка так співзвучна поклику його душі. Тому й не випадково називається «Сонце крізь хмари».

А потім усі присутні мали змогу побачити прем'єру картини.З вірою у краще, кожен на своєму місті робить все, щоб наблизити перемогу України!

Нагадаємо, GX слідкує за творчістю Дениса. Перша зустріч відбулася ще в червні 2016 року - ми розповіли про амбітні плани молодої людини, яка вже на той час досягла успіху (докладніше у новині).Завжди приємно через час повернутися до прочитаної книги та освіжити в пам'яті цікаві місця. Так і з талановитими людьми – хочеться дізнатися, що в них нового, чим вони зараз дихають... Ось і журналісти GX були раді дізнатися, що робота може приносити задоволення, це своїм прикладом довів Денис.

Бажаємо усім миру та перемоги нашій Україні, щоб повернулися до дому наші захисники та кожен українець зміг втілити свою мрію.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: