Вона кожного дня бачить війну, але малює мрію. Дівчина з Харкова продовжує дивувати (фото, відео)

7916
До 2 липня в галереї "Бузок" можна побачити твори талановитої та сміливої харків'янки.


Так багато зараз розповідають про незламних українців, які під час війни продовжують дарувати радість людям. Особливо важливо, коли це роблять діти, адже вони - наше майбутнє. 

Ми раді поділитися новиною про відкриття персональної виставки графіки та живопису випускниці Харківської дитячої школи мистецтв №3 Асіі Ховайко. Експозиція праціює з 24 червня в приміщенні галереї «Бузок» (вулиця Сумська, 25, праве крило ХНАТОБ). Всі охочі зможуть відвідати виставку до 2 липня.

Журналістці GX на відкритті вдалося поспілкуватися з юною майстринею, яка розповіла про свої «Перші кроки» та своїх вчителів.Вона з самого початку війни не залишала рідний Харків, бачила війну на власні очі, але її душа прагне малювати красу навколишнього світу та мрію...

Скільки вже картин, нагород та спогадів у її "кошику" життя... Натюрморти, пейзажі, картини з улюблених фільмів та ігор... 

Одна з улюблених картин, представлених на виставці, - "Золота Брама Сан-Франциско". Її дівчина написала напередодні війни. Створити цю світлину юній художниці допоміг вчитель - Гуменюк Костянтин Олександрович. До речі, робота вже посіла перше місце на конкурсі "Лютий фест".

Обдарована випускниця ХДШМ почала малювати ще з семи років. Батьки, рідні та друзі підтримують дівчинку, а вона дарує їм свої чудові картини. На виставці представлено вже близько 70 робіт юної авторки.

Асія Ховайко малює у різних техніках живопису: акрил, гуаш та акварель, а також пише картини у техніці кольорова та чорно-біла графіка.

Підтримати Асію пришли її рідні.А ще порадіти за талановиту випускницю прийшла заступник директора Харківської дитячої школи мистецтв №3 Катерина ЖигаловаВона оцінила творчість та побажала щастя обдарованій учениці.Начальниця виставкового відділу ІВЦ "Бузок" Вікторія Жданко розповіла про пошуки юних талантів, про цікавинки нової експозиції та картину, яка припала до душі.

Для всіх, хто не має змоги потрапити до галереї, онлайн прогулянка по виставці Асії Ховайко - «Перші кроки», яка триватиме з 24 червня по 02 липня.

До Перемоги майстриня пообіцяла намалювати особливу картину. Чекаємо! Віримо в Перемогу! Бажаємо щасливої долі Асії та її близьким.

Більше фото з експозиції юної художниці в альбомі на фейсбук-сторінці GX.

Довідка. Асія Ховайко – перспективна та талановита дитина, випускниця художнього відділення Дитячої школи мистецтв №3.
У свої 15 років вона вже опанувала різні напрями та техніки образотворчого мистецтва: графіку, живопис, скульптуру, батик, розпис та декорування одягу та гіпсових кашпо.

Асія Ховайко – лауреат численних творчих змагань художників у Канаді, Італії, Швейцарії, Франції. Зараз навчається у загальноосвітній школі № 103.
Від моменту повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року Асія Ховайко перебуває у місті Харків.

Фото та відео: Наталія Бойченко, GX  

Читайте також: