Військовий лялькар з Харкова подарував казку дітям на Донеччині (фото)

7742
До Міжнародного дня захисту дітей навіть на фронті знайшовся час на подарунки малечі.


Війна змінила багато планів, прості люди з мирними професіями наразі захищають Україну - усе, що для них є неоціненним. Саме так керівник Малого театру маріонеток Валерій Дзех пішов служити психологом і медиком у ЗСУ. Він вміє зцілювати не лише тіла, а й душі... А ще, як і раніше, робити справжні дива для дітей.

"Сьогодні була зустріч із дітьми на Донеччині. Спілкувалися і ділилися враженнями від того, що зараз коїться. Діти були дуже раді побачити "військового лялькаря" (саме так я їм запам'ятався)", - поділився враженнями від зустрічі Валерій на своїй сторінці в фейсбуці."Вони були здивовані, що саме я буду розказувати їм казку ("Як вовк гусям співав") і демонструвати виставу (ту саму, що на фронті написав разом із побратимами). Чесно кажучи, на це зібралося чимало людей дивитися, бо по суті ми разом із дітьми створювали сюжет, - харків'янинвідкрив подробиці магії лялькаря. - І вийшов він зовсім не для дітей. Це було послання на фронт, яке відвезу до своїх хлопців і буду в деталях розповідати".На цій зустрічі головною для артиста-захисника стала розмова про сам день і те, як діти його сприймають.

"Звичайно були слова, про захист фізичний і тощо... але, ми також прийшли до думки, що цей ДЕНЬ символізує захист духовний і моральний, - підкреслив Валерій Дзех. - Про те, що кожен дорослий має захисти дитину і її світ від тих помилок, які ми збираємо у житті досвідом своїм. Про захист знаннями та любов'ю. Про те, що є любов і добрі вчинки, які роблять наше світло яскравішим і воно оберігає близьких своїм теплом. Саме це і поїде до хлопців. Вони вже чекають з нетерпінням".

Ось така тепла і світла зустріч з дарунком не лише дітям, а й нашим захисникам, адже вони теж чиїсь діти...

Трохи додамо чуттєвих подробиць про Валерія Дзеха...

"У мене немає демонів. У мене є янголи!" - писав на початку війни на своїй фейсбук-сторінці Валерій (в новині використані відеоуривки GX, які зняті на одній з найкращих постанов Малого театру маріонеток - "Вертеп").Його ляльки-янголи збирали гроші для ЗСУ та оберігають наших захисників у окопах...Він вміє здійснювати мрії навіть під час війни...Він вміє зцілювати не лише тіла, а й душі...Дякуємо! Бережи Вас Боже, Валерію! Янгола-охоронця Вам! Віримо Богові та ЗСУ - Україна Переможе! Ще засяє наша щаслива зоря...


Фото, відео та матеріали: архів Валерія Дзеха, GX, Наталія Бойченк

Читайте також: