Під час війни ракети рашистів ранять не лише тіла українців, а й душі... Але любов та краса зігрівають та дарують надію. Зараз у приміщенні галереї «Бузок» (вулиця Сумська, 25, праве крило ХНАТОБ) можна побачити картини кількох майстрів. Так збіглося, що їх назви разом саме втілюють мрії багатьох наших земляків - "ОЗИРНИСЯ..." та "ЗІГРІЙ ДУШУ ТЕПЛОМ..."
Більше фото з галереї «Бузок» в альбомі на фейсбук сторінці GX.
У великій залі виставка живопису та графіки художниць Олени Середи, Оксани Бажинової та Олесі Тетянчук - «Озирнися...»
Трохи подробиць про авторок робіт.
Олена Середа народилася в 1969 році в Червоному Суліні Ростовської області. На теперішній час живе та творить у Харкові. Малює з двох років, з дитинства всі сприймали її як художника. Навчалася в студії образотворчого мистецтва та в художній школі Дніпра. Далі довелося залишити улюблену творчість. Довгий час була зайнята в бізнесі. Останні роки знову активно займається живописом. Брала уроки в Харкові в студії Арт-Стріт у професійних художників. Магістр Харківської державної академії дизайну та мистецтв за спеціальністю «Образотворче мистецтво, дизайнерське мистецтво та реставрація», «Творчий рисунок».
Улюблена техніка - олійний живопис. У своїх роботах художниця зображує прекрасний світ навколо нас, людські почуття та емоції. Мета Олени - радувати людей своєю творчістю, а також змушувати замислитися над сенсом існування. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, Європи та США. Учасник міжнародних та місцевих виставок.
Роботи представлені в міжнародних онлайн-галереях, Saatchi Art, Artmajeur та на платформі Etsy.
Оксана Бажинова, 1972 року народження, мешкає в місті Харкові. У юнацькому віці навчалася в ДК ХЕМЗ у ізостудії, а також приватно кілька років у професійних художників. Магістр Харківської державної академії дизайну та мистецтв за спеціальністю «Образотворче мистецтво, дизайнерське мистецтво та реставрація», «Творчий рисунок».
Учасник міжнародних та місцевих виставок. Роботи представлені в міжнародних онлайн-галереях, Saatchi Art та інших. Картини написані олією, в стилі реалізм та імпресіонізм. Оксана дуже любить подорожувати, у своїх картинах передає архітектуру, пам'ятки різних країн, культуру та атмосферу. Захоплюється розписом на стінах акрилом.
Олеся Тетянчук народилась у 1972 році в Алтайському краї. Майже свідоме життя прожила в Донецьку. У Харків переїхала в 2015 році та закохалася у це творче прекрасне місто. Олеся вважає, що світ - це завжди відображення тебе самого, тому співає про те, що бачить, про любов до Харкова в тому числі.
На свято чоловік подарував базовий курс живопису в художню студію Олександра та Людмили Чемоданових, і це несподівано відкрило в Олесі новий світ, світ посмішки. Щоразу, створюючи нову картину, втрачаючи контроль над часом і відходячи від мольберту, художниця помічала, що зводить вилиці. Син запитував: «Мамо, кому ти весь час усміхаєшся, коли малюєш?»
Так склалося, що саме з Олесею на експозиції випадково зустрілася журналістка GX. Майстриня поділилися з читачами новинного порталу подробицями свого життя та творчості.
Вона народилася в Донецьку, але всім серцем полюбила Харків. Вона почала малювати не так давно, але одразу зрозуміла, що це її натхнення... Її картини мальовані з посмішкою повні любові й світла... Навіть у самі важкі часи, навіть на прохання, жах перетворюється у світло в її картинах. Ї це не просто витвори мистецтва, для Олесі картини, як діти і, мабуть, саме тому художниці так важко з ними розлучатися... До речі, одна з робіт в день зйомок була схована за проектором, а вона одна з найулюбленіших у авторки. Тому Олеся радо показала картину на своєму телефоні.
У малій залі галереї також розміщено картини, а ще й експонати персональної виставки Тетяни Волик - авторські ляльки зібрані під гаслом - «ЗІГРІЮТЬ ДУШУ ТЕПЛОМ...»
Майстриня Тетяна Волик народилася в селі Печеніги Харківської області, а зараз мешкає в самому Харкові. У 2003 році закінчила школу та вступила в швейне училище. Після училища працювала за професією.
Уперше спробувала зробити й пошити собі лялечку три роки тому, і тепер займається створюванням ляльок не тільки для себе, а насамперед для інших людей. Рідні та друзі Тетяни підтримують її. Сьогодні колекція майстрині нараховує близько 500 ляльок.
Виготовляючи ляльку, Тетяна вкладає в неї душу, своє світосприйняття, власну фантазію і майстерність, позитивну енергію та гарні думки. Кожна лялька має неповторний характер, особливість, а головне, її батьківщина - Україна.
Ляльки Тетяни Волик знаходяться в приватних колекціях, були подаровані організаціям, передані на передову, щоб підтримати військовослужбовців і наблизити Перемогу.
Отож тримаймося! Разом до Перемоги! Все буде Україна!
Фото та відео: GX, Наталія Бойченко