Людина, що фільмує радість, запрошує на зустріч у Харкові (фото)

3652
Вже в середу, 8 листопада, харківський митець — фотограф Ірина Деркач розкаже про події, які вона побачили через об'єктив камери.


Журналісти GX неодноразово зустрічалися з Іриною Деркач на яскравих заходах Харкова-культурного у мирні часи. Її фото ставали чуттєвим доповненням цікавих культурних новин.

Ми разом відвідували Харківський театр для дітей та юнацтва — сміялися і плакали одного вечора...

Це незабутні миттєвості...Фото Ірини стало дарунком до ювілею ХТДЮ.


Ми можемо багато згадати...

Останнім заходом напередодні війни, який ми зустрічали разом, був ювілей Харківського народного дитячого театру «Шибеники», який шумно і за повної зали відзначили 18 лютого 2022 року. Фото колективу у повному складі від Ірини залишиться назавжди в історії театру, як і новина GX.А потім була війна... 

Але "Ми воїни. Не ледарі", - пише про народ України її серце і голос, видатна письменниця Ліни Костенко. Так і є, тому ми вдячні нашим захисникам, що можемо навіть в ці буремні часи кожен робити свій внесок у перемогу. Одним з таких заходів є бесіда з видатними харків'янами. Зокрема, 8 листопада о 17:00 всі охочі матимуть можливість почути харківського фотографа Ірину Деркач в проєкті з циклу «Пейзаж на тлі битви» в галереї «Мистецтво Слобожанщини» (площа Свободи, 5, Держпром, 9 під’їзд, 1 поверх (вхід з боку Скверу Незалежності)).

Організатори події так звістили про програму зустрічі:

• В очікуванні Перемоги, зупинимося й оглянемо пейзаж на тлі битви - героїчного спротиву повномасштабній російській агресії. Звернемося з актуальними запитаннями до людей мистецтва (представників різних видів мистецтва і дослідників), почуємо відповіді і спільно «поміркуємо вголос» про наше минуле й про те, якими шляхами крокуємо в майбутнє.

• Цикл живих розмов «Пейзаж на тлі битви» - це спроба осягнути українське сьогодення шляхом спілкування з носіями рідкісного досвіду сприйняття світу через мистецькі практики.

• Учасником сьомої зустрічі з циклу живих розмов стане фотограф, співробітниця Харківського художнього музею, член Національної спілки театральних діячів України - Ірина Деркач. Модератором живої розмови буде мистецтвознавець Вікентій Пухарєв та завідувач відділу сучасного мистецтва "Мистецтво Слобожанщини" Олександр Афанасьєв, а співрозмовниками — усі небайдужі до теми обговорення. Цього разу розмовлятимемо про місце фотомистецтва у сучасних українських реаліях, зокрема, про фахову спрямованість Ірини Деркач: фіксація музейних предметів, репортажна зйомка вистав та інших подій художнього життя Харкова та України.

Нагадаємо, захід відбудеться 8 листопада о 17.00 за адресою: м. Харків, площа Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 1 поверх (вхід з боку Скверу Незалежності).

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Ірина Деркач, ХТДЮ, ООМЦКМ

Читайте також: