Харківські зірки приїхали привітати земляків. Вони зі сльозами на очах дарували диво танцю (фото, відео)

3611
Справжню магію танцю харківцям подарували митці різних установ міста, як зовсім юні, так і справжні зірки зі світовим ім'ям.

Сьогодні, 29 квітня, відзначається Міжнародний день танцю. З прадавніх часів танці - це була особлива мова кожного народу. Адже танок — це вид мистецтва, де художні образи створюються засобами пластичних рухів людського тіла. Танці відображають емоційно-образний зміст музичних творів. Танок — це теж генетичний код кожної нації.. За довгу історію людства він змінювався, відображаючи культурний розвиток кожної країни.Танці й зараз під час війни надають людям сили, енергії та здоров'я. Отож-бо було справжнім дивом побачити балетний гала-концерт саме у Харкові. Адже під час війни багато харківських артистів вимушені гастролювати, щоб доносити Світу про нашу біду - про війну. Щоб показати, чого ми варті, що нашу спадщину — нашу культуру — треба зберегти, а наразі підтримати й захищати разом з українським народом від російських окупантів.

Вони плакали, коли сходили з вагона потягу на рідну землю... Напередодні Міжнародного дня танцю до міста повернулися яскраві представники балету ХНАТОБ, які беруть участь у гуманітарному турі «Європейський шлях».
Свято танцю відзначається у різних кутках світу саме 29 квітня. Ось і Харків-культурний не залишився осторонь... Артисти незламного міста показали свої таланти.

Балетний гала-концерт зібрав на сцені артистів різних творчих колективів Харкова. Магію танцю представили різні покоління балетних артистів: юні учні Харківської хореографічної школи, студенти Харківського фахового вищого коледжу мистецтв, солісти й артисти балету ХНАТОБ, представники ХАТМК.
Відкривав святковий захід ведучий концерту — головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Армен Калоян. Перше слово отримав керманич театру. Ще до Міжнародного дня театру керівник ХНАТОБ — заслужений діяч мистецтв України Ігор Тулузов — пообіцяв сюрпризи від незламного колективу СХІД ОПЕРА і сумлінно виконує свої обіцянки. Ось і до Міжнародного дня танцю до Харкова повернулися його яскраві зірки, щоб особисто привітати колег та вірного глядача. До того ж Ігор Георгієвич пообіцяв ще й гостей зі столиці України, які найближчим часом мають завітати до Харкова.

А ще на святі танцю була присутня особлива гостя — директорка Харківської хореографічної школи Наталя Ржевська, яка 26 квітня відзначала ювілей і 55-ліття творчої діяльності.

«Ви – світло, сяйво, море творчої енергії», – такими словами Ігор Тулузов привітав Наталю Олександрівну.

«Я хочу, щоб ми скоріше прокинулися в мирному світі», - поділилася своїм найзаповітнішим бажанням ювілярка.Після урочистої частини свята вихор танцю захопив увагу глядача. Зал вибухнув оваціями, коли на сцені виступали неймовірна заслужена артистка України і художня керівниця балетної трупи "Схід Опера" Антоніна Васильєва-Радієвська та її колеги Софія Грігоріаді й Аліна Лобода.Вони сяяли у яскравих номерах: «Фламенко», «Сегіділья» з балету «Дон-Кіхот» Л. Мінкуса; Гопак з «Гаяне» А. Хачатуряна разом з артистами балету Юлією Барабашовою, Оленою Мацаковою, Ксенією Стукаленко, Оленою Шлягіною, Олександром Гричаним, Олексієм Мірошниченком та Романом Тараненком, які зараз активно беруть участь в усіх харківських проєктах.

Яскраві і чуттєві номери, як класичні, так і сучасні, представили зовсім юні артисти та талановита харківська молодь. До речі, їм вчать майстри балету з ХНАТОБ.
Харківський глядач скучив за терапією танцем.Окремо хочеться згадати тих артистів, кого з нами немає... Колектив ХАТМК один зі своїх виступів присвятив талановитій балерині та головній балетмейстерці театру - Марії Холодній, чиє життя трагічно обірвалося цього року. Цей виступ був єдиним, коли лунала чуттєва пісня у виконанні заслуженої артистки України Наталії Коваль.


Дяка Богові та ЗСУ, що ми мали можливість насолодитися яскравим дійством на сцені.

Овації, сльози та квіти стали подякою зіркам сцени.

В останні хвилини гала-концерту пролунали теплі слова вітання від легенди Харкова — прими-балерини, головної балетмейстерки театру, народної артистки України Світлани Коливанової, яка разом з Арменом Калояном і Антоніною Васильєвою-Радієвською брала участь у підготовці концерту.Дякуємо! Вітаємо! Разом до перемоги!

Наостанок, ще одне чуттєве вітання від читачів GX, з яким згоден увесь колектив новинного порталу і кожен глядач.

"Були на концерті до Міжнародного дня танцю - "Гала-балет". В програмі якого подивилися із великим задоволенням кращі номери з класичних та сучасних балетів "Схід Опера" та хореографічні композиції у виконанні солістів та артистів балету ХНАТОБу, ХАТМК, Харківської хореографічної школи, Харківського фахового вищого коледжу мистецтв. З неперевершеним натхненням насолодилися виступами артистів різного професійного рівня, починаючи з маленьких зірочок хореографічної школи під керівництвом Ржевської Наталії і закінчуючи великими майстрами балету. Справжні професіонали! Браво! Висловлюємо велику подяку адміністрації театру, що знайшли змогу в наші складні часи надати можливість харків'янам, шанувальникам мистецтва, насолоджуватися прекрасним, даючи ковток театрального повітря і зігріваючи казковою атмосферою! Особлива вдячність, організаційним здібностям та справжній турботі до глядача Тетяні Борисівні Баниній! Браво, Харкове! Так тримати! Дякуємо!" - поділилися з GX своїми враженнями від святкового виступу артистів шанувальниці мистецтва, харків'янки Кулєшова Лариса та Кривенко Галина.

До речі, колектив ХНАТОБ до свята ще й розмістив виставку картин, присвячених балету.

Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX, ХНАТОБ / СХІД OPERA , Сергій Володарський

Читайте також: