23 жовтня в історії Харкова: народилася відома спортсменка (фото)

424
Історичні факти з історії міста.

23 жовтня 1937 року у Маріуполі народився Анатолій Мілка – відомий харківський геометр, випускник Харківського університету.
Український математик, спеціаліст в області геометрії «в цілому» та її застосувань почав навчання в Іловайську Донецької області.



Закінчив механіко-математичний факультет Харківського державного університету. Після університету працював у Фізико-технічному інституті низьких температур. Згодом працював професором на кафедрі геометрії Харківського національного університету.

У 1966 році присуджено ступінь кандидата фізико-математичних наук. У 1983 році присуджено ступінь доктора фізико-математичних наук. У 1973 році отримав звання старшого наукового співробітника. Звільнився з Фізико-технічного інституту низьких температур у зв'язку з виходом на пенсію у 2016 році.

За сумісництвом викладав на механіко-математичному факультеті Харківського державного університету, отримав звання професора по кафедрі геометрії у 1989 році.

Серед наукових досягнень - отримання контрприкладу до однієї з версій гіпотези про спрямовування сферичного образу найкоротшої на опуклій поверхні. Першим почав вивчення багатовимірних просторів непозитивної кривизни, ще до того, як вони були формально визначені. Для цих просторів він довів теорему про розщеплення.

Помер 29 вересня 2017 року у Харкові.

23 жовтня 1961 року в Харкові народилася Ольга Левіна - відома спортсменка (міжнародні шашки), міжнародний гросмейстер.
Дочка поета Вадима Левіна.

Закінчила фізико-математичну школу №27 Харкова із золотою медаллю.
В 1983 році з червоним дипломом – механіко-математичний факультет Харківського держуніверситету (Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна).

Ольга Левіна – чотириразова чемпіонка світу з міжнародних шашок серед жінок (1981, 1987, 1989, 1993), у тому числі 1989 року — зі стовідсотковим результатом (виграла всі партії в турнірі за круговою системою); п'ять разів посідала на світових першостях друге місце; три рази - чемпіонка країни (1981, 1984, 1987).

З 1995 року мешкає у Хайфі (Ізраїль).

23 жовтня 2004 року Харківський студент розробив унікальну програму контролю за втомою очей. Нова програма, розроблена харківськими фахівцями, дозволяє за лічені секунди визначити, коли людині вистачить працювати за комп'ютером і настав час зробити невелику перерву, щоб дати відпочинок очам. Програма, яка контролює втому очей, була курсовим проектом студента політеху Андрія Виноградова.

23 жовтня 2014 року регіональні ЗМІ повідомляли, що в харківському екопарку з'явилися на світ чотири тигреня - три самки і один самець.



Мамою, на той час вдруге, стала амурська тигриця Даліла. Тигриця приїхала до Харкова у 2008 році із зоопарку у Дрогобичах. Багатодітний батько сімейства, «уродженець» Бердянська – амурський тигр Банзай.



Банзай та Даліла – найзнаменитіша парочка Фельдман Екопарк. Ці амурські тигри майже щороку в мирні часи приносили потомство. Враховуючи, що тварини – червонокнижні, народження малюків кожного разу було великою подією.

На жаль, під час війни люди і тварини в екопарку постійно потрапляли під обстріли рашистів. 



У жахливому сталі були і тигри...

Нагадаємо, першого дня війни, 24 лютого, снаряди влучили на територію екопарку. Загинули 2 оленя, також численні тварини зазнали поранень.

7 березня 2022 року Екопарк знову обстріляли російські військові. Загинуло 2 людей.

17 березня під час обстрілу Екопарку загинули два орангутани та шимпанзе.

20 березня російські війська вкотре обстріляли Еекопарк. Вибухами зруйнувалися вольєри з благородними оленями. 9 тварин загинули на місці.

В екопарку 5 травня 2022 року під час евакуації його мешканців, бригада рятувальників потрапила під обстріл російських військ. Загинув підліток.

До початку 11-й балу хризантем GX готував новину екопарк "до" і "після" вторгнення рф.

Наразі творці екопарку намагаются
відтворити все знову...



2024 року навіть знову був бал хризантем... 

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, UAnimals, екопарк, відкриті джерела

Читайте також: