Як вберегти себе та інших від ДТП

2046

З 13 по 19 травня 2024 року в Україні проводиться 8-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН, який присвячується актуальним питанням безпеки на транспорті в Україні в умовах воєнного стану, а також популяризації дотримання безпечної поведінки на автошляхах, поширення знань про безпеку дорожнього руху.

За перші два місяці 2024 року в Україні трапилось майже 3000 ДТП з постраждалими. Це на 6% менше, ніж за аналогічний період до початку повномасштабної агресії. Кількість загиблих у ДТП також зменшилась на 13% у порівнянні до відповідного періоду 2021 року. Водночас кількість ДТП з вини дітей продовжує зростати: цьогоріч таких аварій вже удвічі більше, ніж за аналогічний період 2021 року. Майже половина аварій в Україні стається через перевищення безпечної швидкості: 42%. У топі причин ДТП також порушення правил маневрування (18%) та порушення правил проїзду пішохідних переходів (9%).

Як вберегти себе та інших учасників дорожнього руху від ДТП?

  • ⇒ Дотримуйтеся швидкісних обмежень і враховуйте погодні умови та стан дороги.
  • ⇒ Уважно слідкуйте за дорожніми знаками та сигналами світлофорів.
  • ⇒ Завжди носіть ремінь безпеки у автомобілі та переконайтеся, що всі пасажири роблять те ж саме.
  • ⇒ Не використовуйте мобільний телефон під час водіння. Він може відволікти вас від дороги.
  • ⇒ Уникайте вживання алкоголю перед керуванням автомобілем. Навіть невелика кількість алкоголю може знизити вашу реакцію та увагу.
  • ⇒ Будьте обережні, переходячи дорогу, особливо на нерегульованих пішохідних переходах.

Всі водії та пішоходи мають дотримуватися правил дорожнього руху, щоб уникнути небезпеки. Пам’ятайте, ваша безпека та безпека інших учасників дорожнього руху залежить від вашої уваги та дотримання правил.

Джерело — сайт Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб