В Харкові розказали про місця героїзму та опору українського козацтва (фото, відео)

1707
Вчора, 18 серпня, в приміщення ОЕКЦ «Бейт Дан» (вул. Вартавих неба, 46) відбулася виставка робіт «Приазов'я – історичний форпост української культури».

Нажаль, зараз ворог руйнує не лише наші міста села, а й нашу історію... Тому дуже важливо зберігати багаторічні накопичення вчених історії нашого краю. Зокрема, не лише зберігати, а й розповідати нащадкам. Що і було зроблено на інтерактивній презентації виставки «Приазов'я – історичний форпост української культури».

Гості заходу не лише побачили світлини з археологічними знахідками Приазов'я, а ще й почули розповідь про сучасний погляд на минуле.



Зокрема, щодо заселення Приазовської території та заснування міста Маріуполя, про його козацьке коріння, незламність та героїзм міста і воїнів, які його боронили. Організатори заходу через поєднання різних культурно-мистецьких складових (історична, фотографічна, перформативна) наразі популяризують, докази культурно-історичної ідентичності приазовського регіону як форпосту українського козацтва, місця героїзму та опору.



Символічно на заході лунала пісня "Слава Україні" у виконанні заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ольги Полежаки. Гості отримали посил любові та віри від справжньої україночки!



А ось надії на наше світле майбутнє надали юні артисти видатного колективу з багатою історією - для глядача виступав Народний ансамбль народного танцю "Закаблуки" Харківського фахового вищого коледжу мистецтв під керівництвом заслуженої працівниці культури України Олени Ковалівської.



Цього дня у затишному залі ОЕКЦ «Бейт Дан» зібралося багато поважних харків'ян, які уважно слухали і аплодували кожному виступу.

Проводили захід: відомий харківський телеведучий - Андрій Бурдов та студент театрального відділення Харківського університету мистецтв ім. Котляревського - Микола Дугінов.



До речі, презентацію виставки побачить не лише Харків, а також Чернигів та Запоріжжя.

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Благодійний Фонд Ірини Євтушенко "Фенікс", Український культурний фонд, Олена Старостенко

Читайте також: