На Харківщині збільшилася кількість випадків захворювання, пов’язаного з переселенням людей

2380

У Харківській області захворюваність на коросту реєструється щорічно: у 2021 році 155 випадків, у 2022 – 81 випадок. За 4 місяці поточного року в Україні захворюваність на коросту зросла у порівнянні з минулим роком, на 44,01%, у Харківській області – на 16,2% (зареєстровано 43 випадки проти 37). Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

Що таке короста

Короста – інфекційне паразитарне захворювання шкіри, що спричиняє коростяний кліщ.

В умовах воєнного часу короста розглядається як соціальна хвороба, пов’язана з міграцією населення, вимушеним проживанням людей у місцях тимчасового перебування та великого скупчення, неможливістю дотримання особистої гігієни.

Як передається короста

Джерелом зараження є хвора на коросту людина. Основний шлях поширення хвороби – контактно-побутовий. Зараження відбувається у разі безпосереднього контакту або через речі, якими користувався хворий (постільна і натільна білизна, одяг, рушники, рукавички, іграшки, гроші тощо). Проявляється хвороба через 2-3 дні після контакту.

У хворої людини кліщі знаходяться у верхньому шарі шкіри, де самиці кліща прогризають ходи довжиною 0,5 – 1 см, куди відкладають до 50 – ти яєць. Цей процес викликає появу сильної сверблячки, висипів, почервоніння, припухлості шкіри. Через 15 днів з відкладених яєць з’являються дорослі кліщі, які вражають нові ділянки шкіри. Інтенсивний свербіж призводить до утворення подряпин через розчісування. У цей момент будь-які інфекції можуть безперешкодно проникнути в шкіру через пошкодження. Найчастіше висипи знаходяться між пальцями рук, на передпліччях, попереку, на боках, внутрішніх поверхнях стегон, животі.

Лікування

Діагноз корости та лікування призначає лікар. При лікуванні необхідно: обробляти лікувальним засобом  всю поверхню тіла і кінцівок, а не тільки уражені ділянки; враховуючи біоритм кліща, лікування проводити у вечірній час між 18-24 годинами; одночасно  лікувати всіх осіб, які знаходяться у тісному побутовому контакті з хворим; проводити дезінсекційну обробку білизни та одягу.

Як не заразитися коростою

Запобігти зараженню та розповсюдженню корости можливо. Для цього варто дотримуватися простих правил:

  • • не користуватися чужими особистими речами та постільною білизною;
  • • дотримуватися правил особистої гігієни;
  • • придбаний одяг, білизну обов’язково випрати та випрасувати;
  • • уникати випадкових статевих контактів.