Сотні харків'ян вирушили просити про зцілення та здоров'я (фото. відео)

1048


Сьогодні, 9 серпня, православна та римо-католицька церква вшановують пам'ять Святого великомученика та цілителя Пантелеймона.

Сьогодні з самого ранку у православних храмах дзвонили дзвони, закликаючи всіх на святкову службу. Багато вірян зібралися у Свято-Володимирському храмі.
Кожен просив про здоров'я для себе та близьких, що так актуально зараз у дні війни.

Раніше служба у Свято-Володимирському храмі відбувалася у верхньому храмі, але під час війни у двір храму прилетіла ворожа ракета, вітражі у верхньому храмі й досі пошкоджено, тому служби навіть у великі свята відбуваються у нижньому храмі (подробиці у новині GX). 

Святий великомученик та цілитель Пантелеймон увірував у Ісуса Христа після того, як той воскресив дитину, яка померла від укусу змії. Після цього чоловік прийняв хрещення від пресвітера Єрмолая та отримав ім'я Пантелеймона.

Ставши безоплатним лікарем, Пантелеймона позбавив багатьох лікарів доходів, і на нього надійшов донос імператору Максиміліану. У ньому йшлося про те, що Пантелеймон відвідує у в'язниці християн і лікує їх ім'ям Христа. Імператор закликав Пантелеймона та просив спростувати донос. Святий запропонував імператору покликати одного невиліковного хворого та влаштувати випробування. Хто зцілить його: він чи язичницькі жерці — віра того й має бути істинною. Поганські жерці не змогли зцілити хворого, а Пантелеймон силою молитви дарував хворому зцілення. Після цього багато хто увірував у Христа, а Максиміліан зачаїв зло на Пантелеймона і наказав катувати його. Після всіх катувань Пантелеймона засудили до усічення голови. Його прив'язали до олійного дерева і хотіли відрубати голову, але святий почав молитися, і меч не завдав йому шкоди. Під час молитви голос із небес закликав Пантелеймона до Царства Небесного.

У православній церкві Пантелеймон шанується як покровитель воїнів (його язичницьке ім'я Пантолеон перекладається як «лев у всьому»), і як цілитель, що пов'язано з його другим, християнським, ім'ям Пантелеймон — «всемилостивий». Під час війни у кожній молитві лунає прохання про здоров'я, зцілення та покровительство для наших воїнів-захисників.

Святкові служби відбулися у багатьох храмах України та нашого Харкова.

У Харкові на вулиці Клочківській, 94, розташований Свято-Пантелеймонівський храм, а також каплиця святого великомученика Пантелеймона на території Харківської міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги (провулок Балакірєва, 3А).



Зі святом! Здоров'я усім нам! Та захисту нашим воїнам у важку годину!

Читайте також: