Друга Буча: на Харківщині знайшли масове поховання людей (фото)

2779

На Харківщині у лісосмузі поблизу міста Ізюма, звільненого від російських окупантів 10 вересня, знайшли масові поховання. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський. 

За його словами, сьогодні, 16 вересня, Ізюм відвідають міжнародні та українські журналісти. «Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається й до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... Росія всюди залишає по собі смерть», - підкреслив президент.

Як повідомив в коментарі ЗМІ уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, йдеться про сотні загиблих – приблизно понад 440 могил. Але наразі невідома точна кількість похованих людей. На могилах «нашвидкуруч» встановлені хрести, на деяких є прізвища, але на більшості — номери. Невідомо, хто там похований.

«Коли були обстріли, коли вони (російські окупанти) захоплювали Ізюм, вони дуже сильно обстрілювали місто, і люди помирали просто на вулицях. Ритуальні служби не знали, що це за люди, але вони їх брали і ховали на цьому цвинтарі… Більшість, я думаю, загинули під обстрілами, ми за датами це вже зрозуміли: люди загинули, коли вони били з артилерії по місту», — сказав Котенко в ефірі телеканалу Настоящее время.

Уповноважений висловив сподівання, що ритуальні служби вели реєстр, який допоможе встановити, де загинули поховані на цвинтарі люди і хто вони.

«Я думаю, що це саме насильницька смерть, і я думаю, що це від артобстрілів. Я не хочу називати це Бучею — тут більше, скажімо так, цивілізовано поховані люди. Не хочу про це навіть думати, але я думаю, що там є й загиблі діти», - додав Котенко.

В коментарі Радіо Свобода він сказав, що захоронення знайшли поряд із кладовищем, де під час окупації російськими військами міста Ізюм, хоронили людей, які загинули від обстрілів або померли ж природною смертю.

Після звільнення міста 10 вересня депутат  Ізюмської міської ради Максим Стрельніков заявив, що щонайменше 1 000 цивільних жителів Ізюма загинула за час російської окупації.

Галина Половик

Читайте також: