Пам'ятаємо! 15 листопада. 1894 року народився Іван Падалка (1894-1937) - український художник і графік.
Народився у селянській сім'ї. Закінчив церковно-парафіяльну та дворічну міністерську школу. У 1910 році вступив до художньо-промислової школи імені Гоголя у Миргороді. Працював у цьому місті.
1925 року переїхав до Харкова став викладачем у Харківському художньому інституті. Працював у Харкові близько десяти років.
В 1936 художник був заарештований за звинуваченням у «пропаганді націоналістичного формалізму», розстріляний в 1937 році. Посмертно реабілітовано 1958 року.
15 листопада. 2007 року восьмитонний «Аксакал» – скульптура роботи харківського скульптора Сейфаддіна Гурбанова – повернувся до оперного театру. Вона зникла з постаменту за кілька місяців до того, як біля ХНАТОБ ремонтували фонтани.
Скульптура стояла в чаші фонтану, що не працював. Після відновлення фонтану скульптуру встановили у Саду Шевченка. Скульптура «Аксакал» чи «Сплячий козак» серед поціновувачів сучасного мистецтва вважається одним із символів Харкова.
15 листопада 2011 року у Харкові повернули піся реставрації «Градусник». Вже понад п'ятдесят років в центрі міста градусник з годинником зустрічає та проводжає харківців. Практично немає городян, які не знають, де в Харкові знаходиться місце - «Під градусником».
До речі, символ міста на станції метро "Історичний музей" реставрувався неоднаразово, зокрема, 2012 року (докладніше в новині GX).
Годинник став більш виразним, градусна шкала - яскравіша, а герб Харкова збільшився у розмірах.
Довжина нового термометра становить 18 метрів, на два метри більше, ніж колишнього.
Харківський «Градусник» з'явився ще у 1970-х роках і уцілів і під обстрілами рашистів... Але спека 2024 рку його доканала і прилад знову ремонтували.
Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела