Відновлення центру громади на Харківщині: що зроблено та заплановано (відео)

3038

У Дергачах планують відбудувати Центр первинної медико-санітарної допомоги. Приміщення медзакладу було зруйновано через обстріли окупантами. Минулого року 8 квітня ворожі снаряди тричі влучили в будівлю. Зараз тут проводять демонтаж будівлі та підготовчі роботи до зведення нового каркасу.

«Реконструкція Центру первинної медико-санітарної допомоги розрахована і на наступний рік. Будівлю розширимо, зробимо її двоповерховою. Відновлення закладів охорони здоров’я є одним з першочергових завдань, які ставить начальник ХОВА Олег Синєгубов», – розповів заступник начальника ХОВА Михайло Харнам.

За проєктом тут встановлять автономну каналізацію, яка включатиме в себе станцію біологічної очистки.

Цього року заплановано зробити фундамент, стіни та покрівлю. Також будуть виконуватися роботи з прокладання зовнішніх інженерних мереж. Наступного року будуть зроблені внутрішні мережі та благоустрій.

Крім того, у місті Дергачі Харківського району відновлюють об’єкти житлового фонду. До зими планують закінчити ремонт 17 багатоквартирних будинків. На вулиці 23 Серпня відбудовують 9 багатоквартирних будинків, які готові вже приблизно на 35%. Тут проводять утеплення фасадів, ремонт покрівель та лагодять інженерні комунікації. Ще 8 будинків відновлюємо на вулиці Центральній, їх готовність – 35-80%. 

Довідка. Дергачі — місто в Харківському районі Харківської області, центр Дергачівської міської територіальної громади, колишній центр Дергачівського району. Поселення виникло в другій половині XVII століття як форпост Харківської укріпленої лінії. До війни населення складало приблизно 18 тис. осіб. 

Упродовж російського вторгнення в Україну 2022 року місто зазнало обстрілів і руйнувань під час боїв за Харків. Місто не було окуповане, хоча його намагалися оточити. 9 березня російські війська було вибито з району навколо Дергачів. Постійні обстріли міста призвели до жертв серед його жителів. Зокрема, 12 травня будинок культури у Дергачах був обстріляний з РСЗО "Ураган", загинули дві особи, четверо було поранено. У наступну ж ніч з 12 на 13 травня цю будівлю було вже повністю зруйновано ракетним ударом.

Читайте також: