У серці Харкова в святині, що вистояла під обстрілами, лунали дзвони (фото, відео)

2019
Харків'яни сьогодні вшанували пам'ять Святих Жінок-Мироносиць.


Кожної другої неділі після Великодня церква згадує Святих Жінок-Мироносиць, а також Йосипа Аримафейського та таємного учня Ісуса Христа Никодима, які помазали тіло Ісуса Христа перед похованням. В цей день у храмах відбуваються святкові служби та дзвонять у дзвони.

А ви знали? Саме Жінки-Мироносиці прийшли помазати тіло Христа першого дня після суботи. Святі Жінки є свідками страждань, смерті та Воскресіння Ісуса Христа. Саме Жінкам-Мироносицям першим з'явився воскреслий Ісус. Від них пішло пасхальне привітання «Христос воскрес!».У православній традиції Жінками-Мироносицями вважаються сім святих: Марія Магдалина, Марія Клеопова (Яковова), Саломія, Іоанна, Марфа, Марія та Сусанна.У Харкові є свій храм Жінок-Мироносиць (вул. Чернишевська, 17/Сумська, 30), відкритий 23 серпня 2015 року (до 1930 року на цьому місці знаходилася Мироносицька церква). 

Також поряд з храмом є вулиця Жінок-Мироносиць. У мирний час кожен охочий міг більше дізнатися про храм на екскурсії «Харків – мости релігій» (подробиці в новині GХ).
А ви знали? Саме у підніжжя храму починався Харків...

До речі, Святі покровительки вберегли свій храм навіть після ракетного удару по будівлі СБУ, Нацполіції та корпусу ХНУ ім. Каразіна в березні 2022 року. Лише пошкоджені маківки храму нагадують про той жахливий день.Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: