У Харкові дітям подарували свято науки (фото, відео)

965
День науки — професійне свято працівників науки України щорічно відзначають у третю суботу травня з 1997 року, але святкові заходи проходять до і після дати майже тиждень.


Так 21 травня в ТРЦ «Нікольський» відбувся науковий фестиваль «Світло, що дає надію!», присвячений Дню науки та Міжнародному дню світла в рамках Всесвітньої ініціативи UNESCO.

Назва цьогорічного фестивалю мала особливий сенс, бо кожен українець несе в собі світло та надію! Світло, яке завжди перемагає темряву!

До речі, світло відіграє важливе місце в науці, культурі та мистецтві, освіті та сталому розвитку, а також у таких різноманітних галузях, як медицина, зв'язок та енергетика...

Так, саме енергетика: українці за цей «рік незламності» як ніхто знають, як важко без світла, як воно важливе для суспільства.

Разом з боротьбою за незалежність країни, наш народ бореться й за збереження та відновлення інфраструктури, а ще в надскладних умовах продовжує виховувати та надавати освіту новому поколінню українців.

Після офіційної церемонії відкриття фестивалю всі охочі змогли долучитися до огляду та ознайомлення з різноманіттям цікавих локацій та інтерактивних зон фестивалю. Адже метою заходу була і є популяризація знань та мотивація учнів до якісної освіти шляхом наочних демонстрацій, майстер-класів, вікторин та інших методів STEM-освіти.



В рамках фестивалю усі охочі спостерігали та брали участь в експериментах в різноманітних лабораторно-експериментальних STEM-зонах.
Участь в майстер-класах дозволила доторкнутися до світу програмування та фінансової грамотності. Також можна було дізнатися багато інформації на тему бізнесу та психології.

На спортивно-оздоровчій зоні були встановлені татамі, де молодь вчилася основам боротьби та самооборони, а ще взяли участь у спортивних змаганнях.



На головній сцені фестивалю щогодини стартували інтерактивні заходи, де юні дарування мали змогу взяти участь у цікавих Kahoot-вікторинах на актуальні теми та насолодитися яскравими виступами колективів.

Так, в заході взяли участь: народний колектив України вокал шоу-бенд «Сузір'я» (в їхньому виконанні пролунали пісні: «Музико, грай», «Ой на горі та й женці жнуть» та «Мріяти не шкідливо»), народний колектив народного танцю «Україна» (мовою танцю на сцені були поставлені номери: «Покохала», «Циганський», «Іспанський "Amor por tres"», «Веснянка»).

Стільки обдарованої молоді Харків не збирав вже давно.

До речі, найбільш кмітливі та спортивні ще й подарунки отримали.



Час минав непомітно… 

«Сяйте наче зірки - ви наше майбутнє!» - звернулися до дітей наприкінці свята науки організатори заходу (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту, Харківський міський центр дозвілля молоді за підтримки Департаменту освіти Харківської міської ради та міжнародних наукових товариств партнерів SPIE та Optica).

Віримо, що кожен українець знайде своє місце під Сонцем і засяє новою зіркою.

До речі, НТУ ХПІ завжди був і є драйвером науки та освітніх процесів в Харкові. За останні десять років видатні наукові розробки Університету відзначені 15-ма Державними преміями України в галузях науки, техніки та архітектури, 74 премії Президента України для молодих вчених. Щорічно понад 30 студентів стають переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських природничих, технічних та гуманітарних наук. наукових робіт.

До складу Харківського Політеху входить Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ», представники якого з перших днів війни стали на захист Харкова, приймали участь у звільненні Харківської області та продовжують підготовку висококваліфікованих спеціалістів для захисту нашої країни. У жовтні 2022 року 27 працівників НТУ «ХПІ» було нагороджено пам'ятними медалями «За оборону міста-героя Харкова».

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: