Туманом спогаду оповитий Харків. У вікнах палають свічки пам'яті (фото)

1157
Сьогодні, 27 січня, відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.


Харків, Україна, увесь світ сьогодні вшановує пам'яті жертв Голокосту. Багато істориків називають трагедію Бабиного Яру (29 вересня 1941 року) початком Голокосту – політики цілеспрямованого винищення єврейського народу, яку проводила фашистська Німеччина. У ті страшні дні під Києвом у Бабиному Яру фашисти почали здійснювати план знищення євреїв Києва. За два дні у Бабиному Яру було розстріляно понад 33 тисячі людей.

В історії Харкова трагедія повторилася у Дробицькому Яру. Усього за місяць — з грудня 1941-го по січень 1942-го — у Дробицькому Яру розстріляли від 16 до 20 тисяч євреїв. І відправною точкою трагедії став день 14 грудня 1941 року, коли було опубліковано наказ військового коменданта Харкова: всім євреям міста у дводенний термін переселитися до бараків у районі ХТЗ. 

Також під час окупації смерть тут знайшли люди різних національностей – психічно хворі, військовополонені та підпільники.

У Харкові не проводили міжнаціональну грань – долі багатьох українців та євреїв переплелися. У минулі роки багато хто вважав за краще нічого не говорити про Голокост, але знаходилися ті, хто не збирався мовчати, адже, оберігаючи пам'ять, ми зберігаємо свій народ!

Докладніше про трагедію Голокосту читайте у новині GX.

Нагадаємо, під час війни - 14 липня 2023 року на 85-му році життя відійшла у вічність Лариса Фаліївна Воловик – заслужений працівник культури України, засновник першого в Україні музею Голокосту, який знаходиться в Харкові.

https://gx.net.ua/news_images/1674819164.jpg




Це так боляче згадувати, коли нові фашисти - рашисти знову знищують безневинних... І навіть пам'ятний знак у Дробицькому Яру зазнав ушкоджень від кривавих російських окупантів (27.03.2022)...



Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: