Три тисячі тонн нафтопродуктів потрапили в екосистему. Внаслідок атаки дронами у Харкові забруднено річку

972

У результаті ударів окупантів по резервуарах підприємства у Немишлянському районі стався виток нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів. Про це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації.

Фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області відібрали проби води на 9 об’єктах міста Харкова та області, а саме в річці Уди. Зразки передали для проведення експрес-тестування до Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» з метою визначення рівня забрудненості та наявності шкідливих речовин. 

Водночас, розроблено алгоритм дій щодо перешкоджання просуванню шкідливих речовин по річці Уди, що впадає у річку Сіверський Донець. Визначено місце на руслі річки Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту.

Ухвалено рішення про посилення перевірок та заходів контролю на місцях зберігання, транспортування і реалізації нафтопродуктів та інших небезпечних обʼєктів на території Харківської області. 

"За результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою", - зазначили в обласній військовій адміністрації.

Нагадаємо, ворог здійснив атаку на Немишлянський район пізно ввечері 9 лютого. внаслідок російської атаки безпілотниками загинуло 7 людей, серед них троє дітей. 

Читайте також: