Сальмонельоз, мононуклеоз, шигельоз. На Харківщині зростає рівень поширення небезпечних хвороб

1778

За дев'ять місяців 2023 року без урахування грипу та ГРВІ на різні вірусні інфекції перехворіли 3190 мешканців Харкова та громад області. У регіональному центрі контролю та профілактики захворювань кажуть, що це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулого року (2046).

У порівнянні з минулим роком відмічається зростання захворюваності сальмонельозом у 2,3 раза, шигельозом на 10 випадків, туберкульозом у 2,2 раза, хворобою Лайма у 3,4 раза, гастроентероколітами з встановленим збудником у 1,9 раза, інфекційним мононуклеозом у 4,8 рази. Більше мешканці Харкова та області хворіють на гострий вірусний гепатит В – в 1,7 раза, хронічні вірусні гепатити В і  С – на 31,6%.

Знизився рівень захворюваності гастроентероколітами з невстановленим збудником на 11%, лямбліозом – у 2,9 рази.

На рівні минулого року захворюваність на ієрсиніоз (1 випадок), кашлюк (5 випадків) та менінгококову інфекцію (4 випадки).

Зареєстровано 25 випадків гострого вірусного гепатиту С, 9 випадків ротавірусного ентериту, 8 випадків вірусного менінгіту, 7 лептоспірозу, по 3 випадки кору та епідемічного паротиту, по 1 випадку лістеріозу та криптоспоридіозу.

Читайте також: