Річки Харкова. Блакитний скарб України під загрозою (фото)

1051
Річка – це вода у її найпрекраснішій формі, це скарб, що біжить.

А ви знали? Територією міста Харкова протікають 4 річки: Уди, Лопань, Харків, Немишля, які належать до басейну річки Сіверський Донець і є водними об'єктами загальнодержавного значення.



Річкова система України - це сукупність всіх річок даної території. В Україні нараховується більш як 71 тис. річок. З них довжиною понад 10 км -- 4000, а понад 100 км - близько 160. Ріки - найважливіший елемент природного середовища, джерело питної та промислової води, постійно відновлювальне джерело гідроенергії.

Сьогодні, 14 березня, відзначається Міжнародний день річок (Міжнародний день дій проти гребель або День дій на захист річок, води та життя). Ініціатором свята стала громадська організація «Міжнародна мережа рік» (США). Її учасники закликають виробити демократичні методи керування басейнами річок.

Так, у березні 1997 року в місті Курітіба (Бразилія) відбулася Перша міжнародна конференція проти будівництва великих гребель, на якій було ухвалено щороку 14 березня відзначати як день боротьби з греблями на захист річок, води і життя. Девізом Дня стали слова: "За річки, воду і життя!".

Конференція, що об'єднала громадськість 20 країн, поставила важливе завдання: виробити демократичні методи управління басейнами річок. У своєму зверненні делегати навели такі цифри: за останні півстоліття до 60 мільйонів людей були змушені покинути рідні місця через будівництво гребель, і майже півмільйона квадратних кілометрів родючих земель і лісів було затоплено.

Тож учасники конференції закликали оцінити ризики і можливі наслідки прориву великих гребель і те, до яких можливих жертв і руйнувань це може призвести.

На жаль, під час війни рашисти і їхні удари по мирних населених пунктах України завдають шкоди довкіллю, зокрема річкам (докладніше в новині GX).

Ще трохи подробиць в тематичному пості GX.



Нагадаємо, знищення греблі Каховської гідроелектростанції (Каховська катастрофа) — воєнний злочин та потенційно акт екоциду, здійснений окупаційними силами російської федерації близько 2:50 ночі 6 червня 2023 року під час російського вторгнення в Україну.

Фото та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Володимир Кажанов, відкриті джерела

Читайте також: