Передсвяткові настрої у Харкові. Що пишуть діти у листах до новорічного чарівника (фото)

1810

Залишилося два тижнів до Нового року. Харків попри війну продовжує готуватися до зимових свят. Ще дві станції метро, крім "Університету", перетворилися на новорічні майданчики, куди харків'яни приводять дітей, влаштовують фотосесії і ведуть онлайн-ефіри для рідних, друзів, які далеко від них.

Поруч з ялинкою під майданом Свободи, яка зазвичай стояла біля Колеса огляду у Центральному парку міста, вдень не протовпитися. Хтось з пасажирів на кілька хвилин вирішує затриматися і зробити швиденько селфі.

Харків. Станція метро "Університет"

Хтось спеціально приїздить сюди за настроєм, на екскурсію, приводить дітей, аби ті власноруч передали новорічному чарівникові свої побажання.

 

Харків. Станція метро "Університет"

Десятирічний Вова щиро вірить: все, що він кілька днів тому писав у своєму листі, новорічний чарввник прочитає і виконає. 

"Я попросив, щоб він мені Лего купив, 3D ручку для малювання і м'яку маленьку іграшку, яка б мене захищалп, а я її", - каже хлоп'я.  

У листі, який він кинув у чарівну скриньку, Вова також розповів, як провів рік, що пережив, і написав свої побажання. Одне із них і у дітей, і у дорослих нині співпадає - закінчення війни і найскоріша Перемога.

Разом з мамою Вова тільки один раз виїздив у село під Харків, на пару місяців. А так усю війну - тут.

"Про Будиночок Діда Мороза дізнався через інтернет ще кілька днів тому, але у нас уроки, тренування. Ось тільки зараз знайшли час. Щойно уроки закінчилися -  швиденько у метро, щоб передати листа. Дав почитати мені. Думаю, все здійсниться. Добре, що є у нас в Харкові ялинка і Будиночок для дітей. Тут красиво і безпечно ", - каже харків'янка Олена.

У мами також є побажання-прохання до новорічного чарівника - якнайшвидше повернути ялинку з підземелля на майдан, де буде свято і не буде страху за життя дітей. А ця особлива підземна ялинка нехай залишиться у фотоархіві харків'ян.

Харків. Станція метро "Історичний музей"

"Я просто їду додому з роботи. Зупинилася, щоб зняти. Добре, що у Харкові знайшли місце для ялинки, для передноворічного настрою",- каже Світлана на станції "Історичний музей".

"Скільки себе пам'ятаю, ніколи не бачила новорічних ялинок у метро. Зрозуміло, через безпеку вона тут. Але, думаю, непогано і після Перемоги продовжити прикрашати наші станції новорічними ялинками, іншими атрибутами. Настрій покращує. Їдеш з роботи втомлений. А тут - раз, і перед тобою з вікна вагону така краса. Спеціально вийшла подивитися. Свято наближається... Навіть, якщо без настрою, навіть якщо його не чекаєш. Мимоволі посміхаєшся. Люди поруч також скидають з себе втому. Я вже не кажу про дітей... Думаю,  для них у першу чергу треба робити", - каже пенсіонерка Марина Михайлівна.

Харків. Станція метро "Історичний музей"

Ще одна жінка поруч знімала ялинку на станціях метро метро і емоційно вела "репортаж в прямому ефірі".

"Дивись, я зараз на станції "Університет". Тут ялинка. Мамо, дивись, як красиво. Поїзди зупиняються, виходять люди, з дітьми. Ти бачиш, ти мене чуєш, мамо", - коментувала вона, а потім продовжила фільмувати і показувати вже станцію "Історичний музей". 

Харків. Станція метро "Історичний музей"

Харків. Станція метро "Південний вокзал"

Ближче до вечора на станціях людей стає дедалі менше. Платформи пустіють і лише з приходом потягу оживають. У Харкові вечір зараз настає рано. 

 

Харків. Станція метро "Університет". Монтаж новорічно-різдвяної сцени 

Харків. Станція метро "Університет"

Харків. Станція метро "Південний вокзал"

Більше святкових фото та відео на Фейсбук-сторінці GX.



Фото: GX.

Нагадаємо, у Харкові новорічні святкування перенесли у підземку. Харків'яни зможуть зустріти новий 2023 рік рік на станції метро «Університет», де встановлено головну ялинку міста. Для цього потрібно приїхати на станцію до початку комендантської години - до 23:00. 

З 12 грудня зачинено деякі вестибюлі та виходи зі станції «Університет» харківської підземки. Причина закриття – підготовка до святкових заходів та відкриття новорічної ялинки.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

Галина Половик

Читайте також: