Обожнює панд, уболіває за «Ювентус». Харківська учителька увійшла до престижного рейтингу педагогів світу (фото)

1488

Харківська учителька української мови та літератури Людмила Таболіна потрапила до рейтингу 50 найкращих вчителів 2023 року світу від Global Teacher Prize. Про це повідомили на сайті Глобальної премії. Зазначається, що пані Таболіна також була фіналісткою премії Global Teacher Prize Ukraine 2019.

До і на початок російського вторгнення в Україну Людмила Таболіна працювала у Харкові директором школи №10. Свою останню довоєнну фотографію з уроку української літератури у 5 класі, Людмила зберігає у своєму телефоні, як особливу, історичну - для неї, для Харкова, для світу.

З перших днів війни її школа стала прихистком для мешканців навколишніх будинків. У притулку ховалися від обстрілів десятки, а то й сотні людей одночасно, серед них - багато мам із дітьми. Ще на початку березня 2022 року пані Людмила відкрила у школі їдальню для місцевих жителів. Навчальний заклад, по суті, перетворився на реальний осередок громади, який надав багатьом місцевим мешканцям не лише укриття, а й змогу отримувати гуманітарну допомогу, можливість зберегти родини.

Наперекір зупинці роботи транспорту учителька кілька місяців пішки ходила на роботу, долаючи 11 км туди й назад - попри вибухи та численні блокпости.

А з 1 квітня 2022 року її школа відновила дистанційне навчання, збираючи на уроки харківських дітей з підвалів, станцій метро, коридорів та притулків, з різних регіонів та країн світу. Навесні 2022 року Людмила разом з колегами виходили на ранкові шкільні суботники, аби очистити території від уламків російських ракет, висадити у дворі ліцею квіти, обрізали сухі гілки з дерев.

Як куратор шкільного Євроклубу «Бджілка», Людмила Таболіна, ділилася з учнями своїм досвідом подорожей, надихаючи їх сміливо шукати пригоди, включаючи громадянську активність, ініціативи та співпрацю, що виходять далеко за межі України.

В одній зі своїх довоєнних конкурсних анкет Людмила зізналася, що любить подорожувати, читати, обожнює панд, уболіває за футбольний клуб «Ювентус». А ще учителька підтримує вегетаріанство.

«Свої емоції зараз я можу описати одним словом — відданість. Відданість собі, освіті, вчителям і Україні. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була», - поділилася своїми нинішніми емоціями Людмила, яка наразі навчає дітей в одній із столичних шкіл, очолює STEM-школу Inventor у Києві.

Читайте також: