НМТ-2023: Харківщина на другому місці за кількістю абітурієнтів (відео)

1157

З 26 травня абітурієнти України, зареєстровані на Національний мультипредметний тест (НМТ), почали отримувати запрошення на його проходження. Про це повідомив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ХРЦОЯЗ) Олександр Сидоренко.

За його словами, у 9 населених пунктах  області, включаючи Харків, працюватиме 45 тимчасових екзаменаційних центрів для проходження НМТ. За кордоном українські абітурієнти складатимуть іспити в 32 країнах (у 2022 році - у 28 країнах). 

Олександр Сидоренко також повідомив, що у порівняні з минулим роком у Харківській області кількість абітурієнтів, які планують здавати НМТ, зросла на 75% - з 6 800 (у 2022 р.) до 12 000. За його інформацією, такого різкого зростання, за виключенням Львівщини, немає більше в жодному регіону України.

Також на Харківщині збільшилася кількість абітурієнтів, які складатимуть тести для вступу до магістратури, - з 2 800 минулого року до 4 000 осіб у нинішньому.

Директор ХРЦОЯЗ нагадав, що цього року абітурієнти під час НМТ складатимуть два обов’язкові предмети – українську мова, математику, а також третій на вибір - іноземну мову, або історію України, фізику, хімію, біологію. Іспит триватиме 3 години.

Уже відомо, що більш ніж половина зареєстрованих абітурієнтів обрали третім предметом історію України, майже чверть – іноземну мову, хімію – 1%, фізику –  лише 1%.

Читайте також: