НМТ-2023. Які предмети вибирають харківські випускники

1130

Цього року очікується, що Національний мультипредментний тест (НМТ) прийдуть складати понад 20 тисяч випускників шкіл Харкова та області, більшість з яких наразі живуть в регіоні. Про це повідомив під час брифінгу 6 квітня директор Департаменту науки і освіти Харківської ОВА Олексій Литвинов

"Цього року очікуємо трохи більше ніж 20 тисяч випускників із закладів загальної середньої освіти та інших установ. Вони є потенційними учасниками НМТ і матимуть можливість вступити до інших закладів освіти. Понад половина цих учнів наразі перебуває у межах Харківської області", – зазначив Литвинов.

За його словами, в області напрацьовують мережу тимчасових екзаменаційних центрів - в яких населених пунктах буде проводитися тестування.

"Майже рік адміністрація забезпечувала заклади освіти, в яких може відбуватися тестування, електрогенераторами, пальним і Старлінками. Це потрібно, аби з честю пройти цю кампанію", – сказав директор департаменту.

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО) Олександр Сидоренко відзначив відмінність цьогорічного НМТ від минулого року.

Крім того, що винесено три предмети замість чотирьох (обов'язкові - українська мова та математика, а третій - на вибір), також до предметів національного мультитесту не включили географію.  

За словами керівника ХРЦОЯО, після перших днів реєстрації на НМТ безальтернативним лідером за кількістю обраних тестувань є історія України.

"Ще однією відмінністю є тривалість тесту – на його проведення відводиться 180 хвилин замість 120. Передбачається, що розподіл часу на кожен предмет становитиме одну годину, але кожен учасник зможе самостійно розподілити час на тестуванні", – зауважив Олександр Сидоренко.

Щоб отримати мінімальну позитивну оцінку – 100 балів – потрібно буде набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів.

За додатковою інформацією можна звертатися за телефонами «гарячої лінії» Харківського ХРЦОЯО: 099 115 38 18, 063 682 82 10.

Нагадаємо, реєстрація учасників НМТ стартувала 3 квітня і триватиме до 3 травня 2023 року.  НМТ можна також скласти й за кордоном - понад 20 країн підтвердили проведення основної сесії.

 

Читайте також: