Названо цілі наступальних дій ворожої армії у Харківській області (карта)

1396

Окупанти намагаються повернутися у населені пункти Харківщини, звідки їх вибили українські військові. Про це заявив в інтерв’ю «Главкому» начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Він наразі не проводить масштабних атак або наступальних дій, а виключно перевіряє нашу боєздатність та як ми стоїмо на позиціях. Вони вишукують слабкі місця, щоб або просунутись та частково повернути втрачені восени минулого року позиції, або спланувати майбутній можливий серйозний наступ», - розповів Олег Синєгубов.

Російська загарбницька армія близько тижня намагалася атакувати село Гряниківка Дворічанської громади Куп’янського району. Інформація про наступ ворога в цій місцевості публікувалася в оперативній інформації Генштабу ЗСУ майже кожного дня з 13 по 21 лютого. Також були спроби ворога наступати на села Масютівка Дворічанської громади та Синьківка Петропавлівської громади Куп’янського району. Сили оборони України відбили усі атаки окупантів.

Мета загарбників - максимально відновити втрачені восени позиції та контролювати майже 30% території області. Їм це потрібно в першу чергу для розв'язання логістичного питання. А у разі захоплення такої частини території Харківщини, ворог може спробувати розвинути успіх в регіоні задля сильнішої позиції на можливих перемовинах.

«Захисники України надійно тримають позиції, які ворог атакує по кілька разів. Після вересневої деокупації значної частини Харківщини всі атаки окупантів відбивають», - зазначив голова ХОВА.

Зараз Куп’янський напрямок – один з тих, де російська загарбницька армія зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій. Про це неодноразово повідомляв Генштаб ЗСУ. Місто Куп’янськ і населені пункти району перебувають під постійними обстрілами.

Синєгубов пояснив, чому саме на цьому напрямку активізувався ворог.

«Там є Куп‘янськ-Вузловий із залізничними коліями, по яких можна оперативніше доставляти військову техніку та озброєння на Донбас та на Луганщину», - підкреслив голова ХОВА.

Нагадаємо, раніше голова ХОВА прокоментував інформацію про великий наступ загарбників на Харківську область одразу з трьох напрямків. 

Читайте також: