"Наївна музика" для половецьких баб. Видатний музикант зіграв у пам'ять про загиблих ізюмчан (фото)

1373

На горі Кременець у деокупованому місті Ізюмі, біля зруйнованих російськими окупантами половецьких баб, литовський піаніст Даріус Мажинтас виконав  композиції із циклу "Наївна музика" українського композитора Валентина Сильвестрова. 

Про це повідомляється на сторінці організаторів події - ГО "Всеукраїнський демократичний форум" у Facebook.

"Із початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою, так відкрив для себе Сильвестрова. У його музиці – вся Україна, її природа та люди", – сказав Мажинтас.

До Ізюму піаніст приїхав напередодні виступу, щоб разом зі своє командою провести ніч у старовинному льоху, який під час воєнних дій та окупації служив укриттям для жителів міста.

Під час виступу Мажинтас був у бронежилеті. Артист грав у тумані за температури повітря +5°С.

"Музика не може нівелювати руйнування, але вона гоїть рани. Цією акцією ми привертаємо увагу до культурних втрат, яких зазнає світова культурна спадщина внаслідок російської агресії в Україні. Ми демонструємо, наскільки нищівна війна ведеться проти українського народу і нашої культури", — повідомила співорганізаторка акції Ярина Ясиневич.

Виступ відбувся за підтримки канадського фонду "Looking at the Stars", який 26 квітня організував в Україні перший концерт класичної музики – в пам’ять про загиблих у зруйнованому місті Ірпінь – а 13 грудня вони знову вклонилися полеглим і надихнули живих у місті Ізюмі.

"Ми завдячуємо Україні кожним днем і хвилиною нашого мирного існування, зі смиренням і гордістю маємо можливість сказати «дякую» від щирого серця. Слава Україні та українському народу!"-   засновник і генеральний директор фундації "Looking at the Stars" Дмітрій Кановіч.

Фото: Євген Котенко, Looking at the Stars Foundation.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: