«Ми раді, що в нас є хата. У сусідів взагалі нічого немає». Ізюмчани, що повертаються, шоковані побаченим (фото)

2109

Після звільнення міста Ізюма Харківської області туди почали повертатися мешканці. Уцілілих будинків у місті небагато, але і до них жити вкрай ризиковано вселятися. Військові попереджають: заходити у двір без саперів – досить небезпечно.

У Харківській окремій бригаді ТрО розповідають, що окупанти, утікаючи, залишили не тільки трофейну техніку, а й колосальні обсяги замінювання.

Мешканка Ізюма Ірина, повернення якої тероборонівці зафільмували, не була вдома довгих шість місяців. Вона у березні виїхала зі свого міста з родиною до Краматорська.

Дізнавшись, що квартира пуста, туди відразу вселились «гості».

«У нашому будинку були (окупанти – ред.), там перевернуто все. Ми тільки заглянули. Ми туди заходити боїмося», – зізнається жінка,

Через паузу, стримуючи сльози, Ірина намагається продовжити розповідь: «Ми трохи пережили це і… Не знаю, я не можу далі говорити… Ми раді, що в нас є хата. У сусідів вище – там прямі прильоти, там узагалі нічого немає».

До своєї оселі, де страшний безлад і все перебите, хазяйка Ірина заходить з військовим Ізюмського батальйону «Баракудою», який «про міни знає все й бачить їх здалеку».

Сапер оглянув подвір’я, будинок. Чисто - мін не знайшов. Натомість він натрапив на уламок від 500-кілограмової бомби ФАБ-500. А ще наткнувся на шприц із заготовленою ін’єкцією опіуму, яким, мабуть, підтримували свій бойовий дух воїни «другої армії світу».

Тепер Ірина буде наводити лад після «орків», склити вікна, лагодити понівечені вхідні двері, бо скоро настане зима. І треба далі жити.

Рятівники попереджають - вибухівку ворог міг заховати будь-де, навіть в іграшках.

Харківщина забруднена боєприпасами більше, ніж Київщина та Сумщина - міністр МВС України Денис Монастирський.

Місто Ізюм російські війська  окупували 1 квітня 2022 року. У цьому їм допомогли місцеві зрадники країни. Представник Ізюмської міськради Максим Стрельник: «26 березня 2022 року місцеві зрадники провели російських окупантів до Південної частини міста, що, у свою чергу, призвело до повного блокування шляху доставки гуманітарної допомоги до Ізюму та евакуації городян». 

У квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей, до війни жило понад 48 тисяч (дані на 2018 рік).

 Галина Половик 

Читайте також: