Хто неугодний на Харківщині

3364
Деякі особистості можуть зберегти про себе пам'ять у застиглих статуях.

На Харківщині пропонують знести 60 пам'ятників. За словами директора Департаменту культури і туризму ХОДА Олега Яцини, саме така кількість монументів запропонувала ліквідувати група з питань виконання закону «Про декомунізацію» при обладміністрації.

Чиновник зазначив, що в ця кількість не входять ті 28 монументів, які були самовільно знесені активістами.

«Пам'ятники Леніну, Енгельсу, пам'ятник Крупської, такого роду комуністичних діячів. Хоча є такі особистості, наприклад Масельський, які можуть викликати і викликають питання», - зазначив чиновник.

Точний список «неугодних» пам'ятників ще уточнюється. Остаточні рішення про декомунізацію пам'ятників братиму місцеві ради, на балансі яких знаходяться монументи.

У Харківській міськраді теж кипить робота з перейменування вулиць і знесенню пам'ятників. Згідно з попередньою інвентаризацією, в місті необхідно знести 6 пам'ятників, 5 меморіальних дощок, прибрати радянську символіку на 41 будівлі і перейменувати 163 вулиці.

При цьому найактивніші надсилають назви вулиць, як би вони хотіли перейменувати «радянські» вулиці.

Нагадаємо, з 21 травня (з дня набрання законом про декомунізацію), офіційно заборонена радянська символіка і засуджений комуністичний режим. На перейменування вулиць та знесення монументів, а також на зняття всіх радянських символів з будівель, у місцевої влади є всього півроку.

Читайте также:

загрузка...

_

_

_

_

_

_