Історія Харкова: 9 липня відкрито унікальні виставки (фото, відео)

1283
Цікаві факти з історії міста.

А ви знали? 9 липня 2004 року у Харкові відкрилася виставка картин Шрі Чінмоя – відомого бенгальського художника, філософа, літератора, знавця музики.
Унікальні картини були написані в незвичайному стилі: художник використовує спеціальні губки та пензлі. Свою техніку Шрі Чинмой назвав «Джарна-Кала», що у перекладі з бенгальської означає «Фонтан-мистецтво».
Деякі свої картини Шрі Чінмой писав за кілька хвилин.
У творчій колекції художника на той момент було понад 200 тисяч картин, які він написав за 30 років.



Довідка. Шрі Чинмой ((27 серпня 1931 - 11 жовтня 2007) – знаменитість світової величини, індійський гуру, письменник, поет, музикант, художник, композитор та філософ. Був відомий тим, що боровся за мир, заснований на духовних цінностях, закликав до толерантності в питаннях релігії, очолював програму «Медитації Світу в ООН», започаткував найдовшу в історії факельну естафету Всесвітній Біг Гармонії (Біг Світу Дім-Єдність), читав лекції у більш ніж 150 університетах різних країн, включаючи Оксфордський, Кембриджський, Гарвардський, Єльський, Сорбонну, та парламенти деяких країн, включаючи США, Великобританію, Канаду, Норвегію та Австралію.

Наостанок, трохи проникливих мелодій Шрі Чинмоя.



До тошо ж цього дня було відкрит ще одну виставку у музеї-квартирі Гризодубова. Виставлялася колекція фото з архіву одного з перших льотчиків Харківщини - Степана Гризодубова. Окрім літакобудування Степан Гризодубов займався фотографією.

На знімках конструктора-фотографа були зафіксовані члени його родини та Харків, яким його бачив фотограф – Миколаївська церква, відкриття пам'ятника Каразіну у 1905 році. На виставці було представлено 133 фотографії.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: