Історія Харкова: 9 липня відкрито унікальні виставки (фото, відео)

1120
Цікаві факти з історії міста.

А ви знали? 9 липня 2004 року у Харкові відкрилася виставка картин Шрі Чінмоя – відомого бенгальського художника, філософа, літератора, знавця музики.
Унікальні картини були написані в незвичайному стилі: художник використовує спеціальні губки та пензлі. Свою техніку Шрі Чинмой назвав «Джарна-Кала», що у перекладі з бенгальської означає «Фонтан-мистецтво».
Деякі свої картини Шрі Чінмой писав за кілька хвилин.
У творчій колекції художника на той момент було понад 200 тисяч картин, які він написав за 30 років.Довідка. Шрі Чинмой ((27 серпня 1931 - 11 жовтня 2007) – знаменитість світової величини, індійський гуру, письменник, поет, музикант, художник, композитор та філософ. Був відомий тим, що боровся за мир, заснований на духовних цінностях, закликав до толерантності в питаннях релігії, очолював програму «Медитації Світу в ООН», започаткував найдовшу в історії факельну естафету Всесвітній Біг Гармонії (Біг Світу Дім-Єдність), читав лекції у більш ніж 150 університетах різних країн, включаючи Оксфордський, Кембриджський, Гарвардський, Єльський, Сорбонну, та парламенти деяких країн, включаючи США, Великобританію, Канаду, Норвегію та Австралію.

Наостанок, трохи проникливих мелодій Шрі Чинмоя.До тошо ж цього дня було відкрит ще одну виставку у музеї-квартирі Гризодубова. Виставлялася колекція фото з архіву одного з перших льотчиків Харківщини - Степана Гризодубова. Окрім літакобудування Степан Гризодубов займався фотографією.

На знімках конструктора-фотографа були зафіксовані члени його родини та Харків, яким його бачив фотограф – Миколаївська церква, відкриття пам'ятника Каразіну у 1905 році. На виставці було представлено 133 фотографії.

Фото та матеріал: відкриті джерела

Читайте також: