Історичний факт. Харків'янин з "героїчним тенором" підкорив італійців (фото, відео)

1076
Люди, які створювали історію міста.

А ви знали? Цього дня, 24 березня, в 1888 році в Харкові народився Юрій Кипоренко-Доманський – співак, народний артист України.

Цікавий факт: Кипоренко-Доманський навчався в Харківському музичному училищі лише рік, а потім був виключений через несплату грошей за навчання.

З 1907 року служив у театрах Києва, Харкова, Одеси, Тбілісі та інших міст. Грав на одній сцені з усіма провідними діячами тогочасного українського оперного мистецтва. 

Навчався в італійському театрі "Ла Скала".

За свідченнями солістки Одеської опери Мелітіни Лозинської, в середині 1930-х років італійський педагог Карло Баррера консультував одеських співаків, серед яких, зокрема і Юрія Кипоренка-Доманського. Баррера на запитання про голос Юрія Степановича відповів так: «У нього не драматичний, а унікальний, рідкісний голос — героїчний тенор». І додав: «Таких нема в сучасній Італії».Завершив активну театральну роботу в Київській опері весною 1949 року. Працював у Київській консерваторії, періодично мав виступи на збірних та сольних концертах, епізодичні вистави на сценах Києва, Харкова, Львова, Одеси та інших містах.

Його репертуар становили 116 партій. Деякі його записи включено в антологію «Золоті голоси України» (1970).До речі, більше як сто виступів здійснив Кипоренко-Доманський у ролі Отелло, при цьому мав довгий та щасливий шлюб з колишньою акторкою трупи. Другу половину прізвища «Доманський» Юрій Степанович отримав від дружини Поліни Олександрівни. Не маючи власних дітей, подружжя виховало прийомного сина, опікувалося онуками.

Помер Юрій Степанович у 67-літньому віці, 6 серпня 1955 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

24 березня 1885 року народилася Марта Закревська (1885-1950) — оперна співачка, вокальний педагог, артистка Харківського оперного театру.

Співу навчалася у Київській музичній школі. З 1905 року служила у Києві, Харкові, Одесі, Тифлісі, Баку тощо.

У 1925-1926 роках виступала у Харкові. Згодом працювала у Тбілісі, де померла 1950 року.Фото, відео та матеріал: відкриті джерела, musical-world

Читайте також: