Харківські виші – серед найкращих університетів світу. Міжнародний академічний рейтинг

1326
З п'ятнадцяти українських університетів, які потрапили до рейтингу HE Higher Education Ranking чотири представляють Харківщину. ХГУ «НУА» вперше потрапив до переліку найкращих у світі.

За результатами цьогорічного академічного рейтингу HE Higher Education Ranking, який є одним з найпопулярніших у світі джерел порівняльних даних про успішність університетів, найкращим українським освітнім закладом визнаний Харківський національний університет ім. Каразіна: перше місце серед 15 українських університетів і друге місце у загальному рейтингу.

Також високі оцінки отримали:   

  • ⇒ Харківський національний університет радіоелектроніки (8 місце серед українських вишів і 93 у загальному рейтингу.
  • ⇒ Національний юридичний університет ім. Я. Мудрого (13 місце серед українських вишів і 136 у загальному рейтингу).
  • ⇒ Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» (14 місце серед українських вишів і 141 у загальному рейтингу).

Як повідомила GX проректор з навчально-методичної роботи та інновацій, доктор соціологічних наук, професор ХГУ «НУА» Катерина Михайльова, Академія вперше потрапила до престижного міжнародного рейтингу HE Higher Education Ranking. НУА посіла 141-е місце серед 303 університетів світу і 14-те - серед українських вишів.

«Найвищими балами було оцінено діяльність академії у напрямку реалізації безперервної освіти – 500 з 500 балів, управління даними - 300 з 300, медіа - 300 з 300, інновації та креативність 300 з 300, сталість та управління 200 з 200, академічна прозорість 200 із 200. Значущими є також показники з якості викладання (500 балів), успішності студентів (361), соціального та культурного впливу університету (292), позицій на ринку праці (305). Це значить, що наша Академія — повноцінна частина європейського та світового простору освіти. Така міжнародна оцінка дає нам розуміння власної переваги та зони розвитку. Це визнання означає, що якість освіти, її сучасність – залишаються  пріоритетами освітньої діяльності НУА навіть у воєнні часи. Саме за останні два роки академія не лише зберегла якісний освітній процес, а й «прикрасила» його сертифікаційними модулями та курсами від закордонних професорів, успішних випускників-практиків, залученістю до міжнародних освітніх програм Еразмус+ та DAAD», - розповіла Катерина Михайльова.

Довідка. Харківський гуманітарний університет «Народна українська академія» – перший приватний виш в Україні (з 1991 р.),  складова першого та єдиного комплексу безперервної освіти в Україні, який здійснює підготовку фахівців у галузі сучасної економіки з поглибленою правовою підготовкою, спеціалістів з соціології та психології управління та філологів зі знанням двох/трьох іноземних мов.

До складу ХГУ «НУА» входять: Гуманітарний університет (вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, що готує бакалаврів, магістрів у галузі економіки, перекладу та соціології); Харківський приватний ліцей  з поглибленим вивченням іноземних мов (загальноосвітня підготовка з I до XI класу); Дитяча школа раннього розвитку (підготовка дітей 1,5–6 років за авторськими програмами); Центр додаткової освіти (корпоративне та післядипломне навчання, факультет додаткових спеціальностей, навчання дорослих).

НУА є активним учасником кола міжнародних дослідницьких та освітніх проєктів. Член Міжнародної асоціації університетів, підписант Magna Charta, член Європейської асоціації міжнародної освіти тощо.

До рейтингу HE Higher Education Ranking - 2024 увійшли 303 заклади вищої освіти з Болгарії, Грузії, Молдови, Марокко, Німеччини, Румунії, Саудівської Аравії, Словенії, Туреччини, Угорщини та інших країн. Рейтинг оцінює університети за 25 критеріями, серед яких: науково-дослідна робота, інтернаціоналізація, навчання впродовж життя, академічна свобода, сталий розвиток, соціальний та культурний вплив університету, академічна прозорість, футуристична концепція університету тощо.

Нагадаємо, у 2022 році вперше на шпальтах журналу Міжнародної асоціації університетів (IAU), яка об’єднує 600 університетів зі 130 країн і співпрацює з ЮНЕСКО, виступили науковці-практики Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» (ХГУ «НУА).

Галина Половик

Читайте також: