Харків у XXI столітті. 9 липня – у зоопарку з'явилися унікальні тварини (фото, відео))

4455
Цікаві факти з історії міста.


А ви знали? 9 липня 2009 року в Харківському зоопарку з'явилися унікальні тварини – маленькі килимові пітони. Рептилії народилися у пітонів, які потрапили до зоопарку з приватної колекції.

Дитинчат розділили в різні акваріуми, щоб вони не билися через їжу.

У природі карликові пітони трапляються рідко. Вони виростають лише до двох метрів. Це карликовий вигляд – довжина великих досягає 10 метрів.

Загалом у зоопарку вилупилося вісім малюків, але у Харкові залишили лише пару – для розведення. Решту змієнят подарували іншим звіринцям - теж для розведення.

До речі, у липні була ще одна цікава дата з світу рептилій - 6 липня в 2004 році у харківському зоопарку повідомили про унікальне поповнення. У анаконди з'явилося потомство.
У анаконди дитинчата з'являються на світ відразу добре розвиненими. Яєць ці змії не відкладають, у них спостерігається явище яйцеживородіння, коли розвиток яєць проходить у тілі матері, а на світ з'являються дитинчата, які вже сформувалися, які тут же проривають яйцеву оболонку і виходять назовні.

 

Ще один цікавий факт - цього дня, 9 липня, в 2010 році до Харківського зоопарку привезли молоду самку бегемота – Люсі. Тоді тварині було три роки і важила вона тонну.

Бегемотиху довелося подолати значний шлях. Люсі приїхала з Ізраїлю до Миколаєва, де перезимувала. А потім лише вирушила до Харкова.

На той час у Харківському зоопарку утримувалися два дорослі самці бегемота - Степан і Сеня.

До того моменту самки бегемота у зоопарку не було більше 10 років.

Докладно про історію родини бегемотів з Харкова в новині GX від 22 червня 2024 року.



А ще 9 липня 2004 року Харків проводив марабу Марусю. Самка африканського марабу на прізвисько Маруся поїхала з харківського зоопарку. За рік до того Маруся овдовіла.



Самець, з яким вона жила у зоопарку майже 20 років, помер. У Київському зоопарку на Марусю чекав такий самий самотній самець африканського марабу.

Довідка. Харківський зоопарк — перший в Україні та один із двадцяти найстаріших у світі. Його історія почалася з бджільницько-шовківницької станції та невеликого пташника, споруджених у 1895 році на території дослідницького поля Університетського саду. Колекція зоосаду, який офіційно відкрився в 1900 році, швидко поповнювалася. Зоопарк працював навіть у роки окупації. На жаль, під час відступу загарбники практично знищили його. Від рук нацистів загинуло понад 5000 тварин. Проте вже на шостий день після визволення міста, 29 серпня 1943 року, зоопарк відновив роботу. У другій половині XX століття одним із напрямів його діяльності стало розведення рідкісних та цінних видів тварин.
А вже 23 серпня 2021 року у Харкові запрацював оновлений зоопарк .



Під час російського вторгнення зоопарк також зазнав обстрілів, але вцілів (на щастя, всі тварини залишилися живі), ще й біженців з Екопарку приймав.

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Харківський зоопарк

Читайте також: