День смугастих символів Африки. Вони живуть і в Харкові (фото, відео)

1040
До Міжнародного дня зебр GX згадує цікаві факти від Харківського зоопарку про цих смугастих "конячок".


Саме 31 січня відзначають Міжнародний день зебр. Ця тварина є одним із символів багатого тваринного світу сонячного Африканського континенту. Зебри населяють савани Східної та Південної Африки.

Ця родичка коня та осла відрізняється контрастним смугастим забарвленням. Малюнки смуг на шкірі зебр є унікальними, як відбитки пальців у людини.

У зебр розвинене почуття сімейності. Старші самки із сестрами, доньками та онуками можуть все життя прожити у рідному табуні. Саме старша самка визначає життєвий ритм і водить свою рідню на пасовище або на водопій. Молоді самці рано чи пізно залишають свою рідню. У саванових зебр кожен табун постійно супроводжується дорослим жеребцем, який оберігає своїх кобил і лошат. Дорослі самці гірських зебр і зебр Греві приєднуються до самок лише у період гону (весілля).

Зебри здавна були об'єктом полювання для м'яса і шкур. Але посилене винищення зебр припало на XVIII-XIX століття, коли під час колонізації Південної та частково Східної Африки європейські мисливці цілеспрямовано «очищали» земельні угіддя від диких тварин. Це призвело до різкого скорочення їхньої чисельності. У наші часи великі табуни саванових зебр можна побачити тільки в національних парках. А гірська зебра і зебра Греві стали вкрай нечисленними і потребують суворої охорони. Вони перебувають під охороною Міжнародного союзу охорони навколишнього середовища.

Нагадаємо, 23 серпня 2021 року у Харкові запрацював оновлений зоопарк .Під час російського вторгнення зоопарк також зазнав обстрілів, але вцілів (на щастя, всі тварини залишилися живі), ще й біженців з Екопарку приймав.

Ще більше мешканців зоопарку можна побачити у пості журналістки GX Наталії Бойченко (знятому напередодні війни):А потім була війна... Зоопарк було обстріляно... Але в незламне місто живе та працює, як і наш зоопарк.

Фото, відео та матеріал: GX, Наталів Бойченко, зоопарк

Читайте також: