Цікавий факт. Харківські артисти створили дітям казку, що переплетається з міжнародним святом (фото, відео)

1331
Перша дитяча вистава для дітей під час війни була присвячена герою сьогоднішнього свята.

А ви знали? Щорічно саме у цей день, 28 лютого, відзначають Всесвітній день кравців! Дата присвячена серу Вільяму Еліасу Хоу (1819-1867) - американському винахіднику швейної машини. Вітаємо усіх причетних до створення краси!

Професія кравця дуже стародавня і в усі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Секрети кравецької майстерності накопичувалися тисячоліттями.

Мистецтво пошиття одягу зародилося ще в ХІІ столітті, коли люди стали дивитися на одяг як на спосіб підкреслити фігуру, а не як на засіб її приховати. Слово "кравець", що вперше з'явилося в Оксфордському словнику 1297 року, походить від французького слова tailler, що означає "кроїти". Латинське слово "tailor" означало "sartor", тобто той, хто латає або лагодить одяг; англійське слово "sartorial", що означає щось пов'язане з пошиттям одягу, походить від цього слова.Швейна машина - один із найбільших технологічних винаходів усіх часів. Вона стала одним із перших побутових приладів за часів американської промислової революції. Вона вплинула на роль і статус жінок, зробила революцію у швейній справі та модернізувала інші види бізнесу, як-от шевська та оббивна справа.

Цікаво, що кравцю в Нью-Йорку встановлено пам'ятник (автором якого є скульптор Judith Weller, а моделлю їй послужив власний батько, пам'ятник присвячено А. Зінгеру та його швейній машинці), а Брати Грімм присвятили кравцю казку під назвою: «Хоробрий кравець», за мотивами якої ХТДЮ поставив свою першу прем'єру під час війни - "Як хоробрий Кравчик свій страх шукав". Докладніше у новині GX.

До речі, на очах схвильованого неймовірною виставою глядача ще й трапилося справжнє диво. Справжній Король (Руслан Романов) за допомогою колег зробив чуттєве освідчення своїй коханій Юлії.Він став на коліно, подарував троянди та освідчився у коханні. На що Юлія відповіла взаємністю.

Фото та матеріал: GX, НАталія  Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: