Тіла всюди - на каталках, підлозі, в дверях. В ХОВА прокоментували ситуацію в морзі при лікарні в Ізюмі

3613

"Те, що я побачила, це дикий сором і ганьба", - заявила в facebook українська журналістка Катерина Лихогляд після поїздки до міста Ізюма на Харківщині, звільненого від російських окупантів півтора місяці тому. 

За її словами, тіла зберігають без холодильника чи будь-якого рефрижератора. 

"Запах такий, що навіть біля будівлі дихати небезпечно. Тіла всюди — на каталках, підлозі, в дверях, підпирають стіни. Деякі з них тут лежать уже по декілька місяців, їх привезли сюди ще за окупантів. Щодня сюди везуть нові трупи, які знаходять в лісах, під будинками чи в землі", - стверджує Лихогляд. 

А ще, як повідомляють волонтери, з моргу, який не зачиняється, днями зникло декілька тіл. 

"У морзі не бракує працівників. Їх просто немає. Судмедексперта вбили російські військові, патологоанатома немає на роботі. Залишилася лише одна лаборантка - літня жіночка, яка опікується суто паперовою роботою. Область про ситуацію знає, але поки не спромоглася туди завезти бодай рефрижератори", - розповідає Катерина. 

Раніше український фотожурналіст Євген Малолєтка обприлюднив вражаючі світлини з міської лікарні в Ізюмі та моргу при ній. За його словами, через те, що розтин тіл неможливий був під час окупації росіян, і зараз, персонал моргу із трьох людей знаходяться на межі звільнення. 

У свою чергу, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Максим Хаустов стверджує, що Червоний Хрест уже допоміг із рефрижератором для перевезення тіл. Також вирішується і кадрова проблема.  

"До вирішення цього питання також залучено військових та Національну поліцію", – зазначив Хаустов.   

Нагадаємо, місто Ізюм російські війська  окупували 1 квітня 2022 рокуУ квітні 2022 року в окупованому Ізюмі залишалося близько 20 тисяч людей.

Під час окупації росіяни вбили щонайменше 1 000 ізюмчан, 80% міста зруйновано.

Після окупації над Ізюмом український прапор підняли 10 вересня 2022 року.

 

Галина Половик

Читайте також: