Підготовка до IELTS: що потрібно для успішного складання тесту

39472
Щороку тисячі людей у різних країнах подають заявки, щоб скласти IELTS - один із міжнародних іспитів з англійської. І хоча прохідний бал досить високий, щороку кількість охочих подолати цю "висоту" тільки зростає.

Очевидно, що підготовка до IELTS потрібна справді ґрунтовна, адже базового рівня буде недостатньо. Далі в матеріалі буде розглянуто, з якими складнощами доведеться зіткнутися та як їх подолати.

Особливості тестування IELTS

Іспит існує у двох версіях:

  • General - підходить для влаштування в закордонну компанію або просто для переїзду в одну зі згаданих раніше країн.

  • Academic - для тих, хто хоче здобути вищу освіту за кордоном, зайнятися наукою або ж отримати професійну практику у своїй сфері.

Другий варіант відрізняється від першого тільки в деяких нюансах. Від тих, хто обрав версію Academic, підготовка до складання IELTS вимагає не тільки знання професійної лексики в різних галузях, а й великого кругозору.

Оцінка за іспит може коливатися в межах 1-9. Для переїзду і роботи прохідний бал зазвичай становить 5, але може відрізнятися, залежно від спеціальності. Для здобуття вищої освіти за кордоном потрібна оцінка не менше 7.

Структура іспиту IELTS і корисні поради

Listening (Аудіювання)

Це найпростіша частина тестування, якщо судити з відгуків. Потрібно прослухати аудіо і за пів години відповісти на 40 запитань.

Оскільки на відповіді дається не так багато часу, під час прослуховування потрібно виділяти ключові слова і думки. Для кращого орієнтування можна прочитати питання ще перед прослуховуванням.

Reading (Читання)

У цій частині потрібно прочитати приблизно півтори сторінки текстів і також виконати 40 завдань. Щоб швидше відповідати на запитання, також має сенс спочатку прочитати їх, а потім уже самі тексти. Так вийде відзначити хоча б деяку частину відповідей уже в міру першого прочитання. Не менш важливим є і розуміння загального сенсу.

Writing (Написання)

Під час підготовки рекомендується завчити шаблонні фрази для есе, ділових листів та описів. Це дасть змогу дотримуватися необхідної структури та стилю. Якщо добре запам'ятати з чого починаються ключові блоки, буде простіше не проґавити нічого важливого.

Speaking (Мовлення)

Остання частина тестування, спрямована на перевірку усного мовлення, займає найменше часу за весь іспит - лише 10 хвилин. Найважливіше в мовленнєвій частині іспиту - не мовчати, говорити впевненим тоном і в комфортному темпі. Якщо було допущено помилку — це не повинно впливати на виконання завдання, потрібно поправити себе і продовжити говорити. Запорукою успіху є впевнена чітка мова.

На сучасних онлайн курсах підготовки до IELTS пропонується багато різних стратегій. Самостійна підготовка теж допоможе знайти особистий підхід до завдань. Однак ключовий секрет - це правильна підготовка та впевненість у собі. Практика протягом кількох місяців дасть змогу довести всі навички до ідеалу і з'явитися на іспит у всеозброєнні.