На Харківщині поширюється сказ: постраждали десятки людей

2546

У Харківській області в жовтні зареєстровано 12 випадків сказу. Зокрема, вперше за 2 роки захворювання зареєстровано в Богодухівському районі (у Валківській ОТГ, де випадки не реєструвалися з грудня 2018 року). Сказ підтверджено у 9 котів (5 безпритульних), лисиці та 2 собак, одна з яких була покусана лисицею. Про це повідомили в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб

Постраждало 14 людей, всіх направлено на антирабічне лікування.

Загалом у 2023 році вже зареєстровано 47 випадків сказу у тварин, з них 6 – у диких тварин (лисиці). Від ушкоджень, нанесених скаженими тваринами, постраждали 62 людини.

Всього з початку року за медичною допомогою з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, звернулись 2067 осіб, що майже на чверть більше, ніж за весь минулий рік. Отримали призначення на антирабічне лікування 635 постраждалих (30,7% від тих, що звернулися за допомогою, проти  20,0% торік).

Враховуючи наявні на сьогодні ризики, прогнозується посилення епізоотичного (серед тварин) та епідемічного (серед людей) неблагополуччя зі сказу. Існує реальна загроза виникнення сказу в людей у разі несвоєчасного звернення за медичною допомогою.

Читайте також: