Дві важливі дати для кожного мешканця планети відзначаються сьогодні у світі

9914
День прав людини та Міжнародний день прав тварин мають спільну дату.


Сьогодні, 10 грудня, світова спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day), офіційно встановлений на Пленарних зборах Генеральної Асамблеї ООН у грудні 1950 року.

Дата 10 грудня була обрана невипадково - на честь ухвалення та проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини (Universal Declaration of Human Rights, UDHR) - епохального документа, в якому були проголошені невід'ємні права, властиві кожній людині незалежно від його раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового чи іншого становища.

Цей документ, ухвалений майже відразу після жаху Другої світової війни, яка порушила всі можливі права, у тому числі й право на життя мільйонів людей, став першим світовим документом, який сформулював положення про права людини. Декларація включає широкий перелік політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Її перекладають частіше, ніж будь-який інший документ у світі: текст існує більш ніж 500 мовами, що свідчить про універсальний характер і масштаби поширення Декларації. На її основі здійснювалася розробка інших міжнародних угод.

В останнє десятиліття День прав людини проходить щороку під певним гаслом, серед яких: «Людська гідність і справедливість для всіх нас», «Недискримінація», «Правозахисники у всьому світі, які борються за викорінення дискримінації», «Вшануємо права людини!», «Мій голос має значення», «20 років боротьби за ваші права», «Права людини 365 днів на рік», «Борись за чиїсь права сьогодні!», «Молодь виступає на захист прав людини», «Відновити краще, ніж було» та інші.

До речі, кожні 5 років 10 грудня у річницю проголошення Загальної декларації прав людини відбувається церемонія вручення премії ООН у галузі прав людини. Вона була заснована в 1966 році для нагородження тих, хто зробив видатний внесок у справу заохочення та захисту прав людини, і вперше була вручена у 1968 році.
На жаль, наразі країна-терорист росія і її рашисти, як і у Другій світовій війні фашисти, паплюжать права людини: вбивають та калічать, гвалтують та викрадають українців.

Не випадково... Саме цього дня, 10 грудня, у багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день акцій за ухвалення Декларації прав тварин або Міжнародний день прав тварин, який був заснований у 1998 році – у 50-ті роковини підписання Декларації прав людини. І це не збіг – він святкується в один день із Днем прав людини тому, що організації, які його заснували, хотіли наголосити, що ВСІ живі істоти на планеті мають право на життя та захист від страждань.

Нагадаємо, у серпні 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про запровадження в Україні стандартів ЄС з гуманного ставлення до тварин. На сайті ВР було вказано подробиці закону №2351 про посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Згідно з документом, забороняється:
- надання фотопослуг з дикими тваринами та жебрацтво з ними;
- контрабанда диких тварин;
- бити, вбивати, цькувати і калічити бездомних тварин;
- утримувати диких великих тварин у закладах громадського харчування та інших непристосованих місцях;
- залишати тварин у салоні авто, коли на вулиці температура вища + 20°C або нижче -5°C.

Якщо з тварин знущалися, то поліцейські мають право забрати звіра у власника до розгляду справи в суді. У разі доказу того, що людина погано поводилася з твариною, їй заборонять заводити вихованця протягом 5 років. Також злочинцеві загрожує до 5 років ув'язнення. Якщо знущання робилися з особливою жорстокістю – до 8 років.
У нових правилах також прописано обов'язкове проведення експертизи для встановлення причин смерті тварини, якщо був факт знущання.

Рашисти "відзначилися" і тут... Згадати лише розстріляних корів на фермах "Агромолу" в с. Великий Бурлук.

Отож-бо, віримо у торжество справедливості — зло буде покарано!

 

Читайте також: