У Харкові покажуть воєнні злочини рашистів (фото)

6967
Вже завтра в Харківській державній науковій бібліотеці ім.В.Г.Короленка відкриється виставка «Libricide».

Харківська державна наукова бібліотека ім.В.Г.Короленка запрошує на відкриття фотовиставки польського журналіста та фотографа Адама Касперкевича «Libricide. Фотодокази воєнних злочинів росії проти українських бібліотек», яка відкривається 22 серпня об 11.00.

Щоб донести світу правду про страшну трагедію, Адам Касперкевич фотографував людей, зруйновані будівлі, пошкоджені та знищені пам’ятки національної, історичної та культурної спадщини. У нашому регіоні пан Адам зробив численні фото постраждалих бібліотек Харкова, Старого Салтова, Шевченкового та Шестакового.Побачене та певною мірою пережите лягло в основу задуму створення проєкту«Лібрицид» (або книговбивство), мета якого ― документування фактів руйнацій або повного знищення бібліотек внаслідок російської воєнної агресії. За півтора року пан Адам відвідав багато населених пунктів нашої країни, які тимчасово були окуповані ворогом або знаходилися на лінії зіткнення чи поблизу місць проведення військових операцій.

Спостерігаючи за подіями в нашій країні, у журналіста виникло бажання створити репортаж під назвою «Я хочу побачити і розповісти». З перших днів перебування на нашій землі фотограф упевнився в тому, що Україна ― це місце, куди хочеться повернутися.

Довідка. Адам Касперкевич ― польський юрист, волонтер, фотограф і журналіст, координатор кампанії правової допомоги біженцям під час війни.Наприкінці березня 2022 року він приїхав до України, щоб розпочати документування злочинів росіян проти культурної спадщини нашої країни. Саме початок російсько-української війни спонукав пана Адама зробити перші кроки в репортажній фотографії для того, щоб показати світовій спільноті,як війна та агресія докорінно змінили життя сотень тисяч українців, що були змушені покинути власні домівки та стати біженцями ― шукати прихисток заради збереження життя як свого, так і своїх рідних.

Фото та матеріал: ХДНБ ім.В.Г.Короленка, Тетяна Бабіна

Читайте також: