У центрі Харкова представлено власні назви, які змушують замислитися (фото, відео)

6474


У самому серці міста Харкова, де збираються творчі особистості різного віку, колектив Літмузею відкрив виставку "Власні назви". Її мета - привернути увагу до дуже важливого питання: "Чому, маючи власних героїв, письменників, музикантів та ще багатьох видатних українців, ми маємо назви в місті, які до нього не мають відношення?"

Кожен охочий має можливість дізнатися та порівняти, а ще замислитися над значенням для нього особисто ролі українських та російських письменників в топономіці міста, і не тільки... 

"Чому вулиця, яку названо ім'ям видатного українського режисера та драматурга 1920-х років - Леся Курбаса, знаходиться далеко не в центрі, а багато письменників, які мають велике значення для України, зовсім не відзначені на карті міста? А ось вулиця Бажова є... Хоча це уральський письменник, який не бував в Харкові та взагалі про Україну не згадував ніколи", - наголошують організатори експозиції. Символічно, кожне "колесо часу" поділене на дві частини: українських і російських письменників (саме так, на думку журналістки GX, виглядають площини, де розміщена інформація про вчинки 22 українських письменників, а також 22 письменників рф). Нагадаємо, виставка працюватиме до 25 жовтня 2023 року.

Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: