"Портал у райдужне майбутнє" створила талановита харків'янка (фото, відео)

8473
Залишилися лічені дні, щоб відчути на собі магію райдужного світла художниці з Харкова.


Вже майже місяць містяни мають можливість доторкнутися до дивовижних витворів мистецтва, зроблених руками чарівниці з Харкова - майстрині Ольги Ківшар. Виставка її робіт "Райдужний світ" триває до 8 липня у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва (Пушкінська, 62). Чому чарівниця? Бо в одній з її робіт навіть можна розгледіти портал у щасливе майбутнє України.



З чого ж все починалося?

"Мій дідусь був відомим закрійником, цим же займався і мій батько. Коли я була маленькою дівчинкою, вирізала з нового пальто моєї тітки красиву смарагдову троянду.... Та ж сама доля спіткала і бабусину японську скатертину За цим мало бути... усі знають що! Але дідусь, який був авторитетом у родині, вступився за мене та сказав: «Забороняю карати дитину - Оленька буде швачкою». Так воно і сталося! - поділилася Ольга Василівна спогадами. - Моя мама шила все і всюди: від сарафанчика до кожуха і бурок. А де ви бачили, щоб швачки шили тільки на роботі? Так що атмосфера мого дитинства була наскрізь просякнута шиттям і розмовами навколо нього".

"Одного разу в гостях у бабусі в селі я впала в ополонку. На щастя, мене вчасно витягли, поклали на піч і вкрили теплою красивою клаптиковою ковдрою. Це на все життя відклалося в моєму серці! Ще в молодості бабуся пошила цю ковдру вручну з яскравих різних клаптиків. Можна сказати, що це і був один з ключових моментів у моєму творчому житті", - підкреслила майстриня.

Вона з 14 років сама шила собі всілякий одяг. Згодом це стало професією. Багато років пропрацювала в ательє на індивідуальному пошитті одягу. Шила не лише для своїх дітей, але й для рідних і, звичайно, сусідів (куди від них подінешся - з посмішкою додає авторка виставки). Накопичувалось безліч різнокольорових залишків тканин. І ось одне з іншим сплелося і закрутилося...

"Ніколи не думала, що буду серйозно займатися клаптиковим шиттям. Більше ніж 20 років тому я пошила перше клаптикове покривало, яким і зараз застелене моє ліжко. Останнім часом отримую від цього заняття ще більше задоволення, адже тепер завдяки досвіду багато чого підвладне, - розповіла про свій життєвий шлях Ольга. - Я також знайшла однодумців у цій творчій справі, й тепер разом з клубом «Чарівна скринька» ми маємо багато планів і проєктів, які хочемо втілити у життя. Багато задумів і бажань накопичилося за молоде "все ніколи" і тепер саме час їх реалізувати!"

Натхнення авторка черпає з прекрасного і цікавого навколо - книг, журналів, картин великих майстрів, на виставках і, тепер уже з Інтернету. В її роботах чарівні звірі та квіти, багряні вітрила, краса рідного краю і далеких світів. І все це зроблене і насичене любов'ю та світлом.





До речі, є і бузок - символ міжнародного кінофестивалю "Харківський бузок".



Майстриня дуже любить дарувати свої клаптикові вироби, ось і з цієї виставки багато хто уніс додому ляльок-мотанок - "на щастя".



"Мої пледи, виконані в техніці «Млин», гріють вже усіх близьких родичів, а покривала прикрашають ліжка всіх чотирьох онуків. Захоплення печворком стало невіднятною частиною мого життя. Тепер здається, це було завжди! У кожного шматочка тканини своя історія, яку він нам розповідає. Це і робить його таким унікальним для кожної людини", - щиро ділиться своїми відчуттями майстриня.

"Загалом, коли бажання творити й час для цього збігаються, сідаю і шию. І тепер, через багато років, зрозуміло, наскільки мав рацію мій дід, і, якщо хто-небудь з моїх онуків виріже троянду з мого пальта, то я зроблю так само як він!", - підсумувала авторка райдужної виставки.

Пропонуємо всім, хто не встигає відвідати виставку "Райдужний світ", разом з журналісткою GX прогулятися нею онлайн.

Також фото робіт можна подивитися  в альбомі на фейсбук-сторінці GX.



Довідка.
Ківшар Ольга Василівна народилася в місті Харкові, де весь час живе і працює. Робота з текстилем проходить червоною ниткою через усе життя майстрині. 

Член клуба печворку "Чарівна скринька" з 2006 року. Брала участь у колективних виставках клубу в Харкові, а саме у Будинку вчених. Обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва, у виставковій залі бібліотеки Університету ім. Каразіна, музеї К. І. Шульженко, Культурному центрі ім. М.К.Реріха. Харківському державному академічному театру ляльок ім. В. Афанасьєва, у Харківському художньому музеї (виставки «Барви України» (2009 р.) і «Клаптикова веселка» (2015 р.). Також була учасником всеукраїнських виставок печворка і квілтінгу у Києві, які проходили у галереях «Лавра» та «Печерская», у музеї Лесі Українки.

Побували її роботи на виставці у Франції та різних містах України. У 2009 році відбулася персональна виставка у Куп'янському краєзнавчому музеї. Персональні виставки відбулися також у Будинку актора імені Леся Сердюка (2017, 2019 р.). Крайня виставка робіт «Знов зима дарує казку» експонувалася у Харківському театрі для дітей та юнацтва напередодні нового 2022 року, де і зустріла війну...

Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Ольга Василівна Ківшар

Читайте також: